Naga MarketsAnton Gauffin, założyciel i dyrektor generalny Huuuge

Giełda Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie zaprasza na debiut na Głównym Rynku GPW amerykańskiej spółki gamingowej Huuuge, Inc., który odbędzie się 19 lutego i będzie transmitowany on-line w oficjalnym kanale GPW na portalu YouTube. Na wniosek członków giełdy, faza otwarcia i rozpoczęcie notowań ciągłych w dniu debiutu tych akcji odbędzie się o godzinie 9:30.

  • Debiut amerykańskiej spółki Huuuge, Inc. odbędzie się 19 lutego br.
  • Obrót akcjami tej spółki odbywać się będzie wyłącznie za pośrednictwem banków i domów maklerskich,
  • czyli członków giełdy dopuszczonych do działania w segmencie spółek amerykańskich, których akcje podlegają ograniczeniom wynikającym z przepisów amerykańskiego prawa papierów wartościowych.

GPW zaprasza na debiut Huuuge na warszawskim parkiecie

Huuuge jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się producentów i wydawców gier mobilnych, które znajdują swoich użytkowników niemal w każdym kraju świata. W okresie 2017-2019 skonsolidowane przychody Huuuge rosły średnio o 30,6% w skali roku (CAGR).

Te artykuły również Cię zainteresują
– Gry mobilne to najszybciej rozwijający się segment rynku gier, liczący obecnie w skali całego świata aż 2,5 mld graczy, z dalszym potencjałem wzrostu napędzanym rosnącą powszechnością smartfonów. Huuuge utorował drogę rozgrywkom typu massive multiplayer w kategorii social casino, w której Spółka zaliczana jest do grupy światowych liderów. Oferowane przez Huuuge innowacyjne doświadczenie wspólnej zabawy, stawianie na pierwszym miejscu aspektów społecznościowych oraz angażująca rywalizacja w czasie rzeczywistym i interakcje z innymi graczami na całym świecie, stanowią centralny element naszego podejścia – komentował Anton Gauffin, założyciel i dyrektor generalny Huuuge.

Giełda przypomina, że obrót akcjami spółki Huuuge, Inc. odbywać się będzie wyłącznie za pośrednictwem członków giełdy dopuszczonych do działania w specjalnej klasie notowań dla spółek amerykańskich, które podlegają ograniczeniom wynikającym z przepisów amerykańskiego prawa papierów wartościowych.

Stopa redukcja zapisów w transzy inwestorów indywidualnych w ofercie publicznej Huuuge, Inc. wyniosła ok. 96,96%, podała spółka. Huuuge, Inc. rozpoczął pierwszą ofertę publiczną 27 stycznia br. od procesu budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, który trwała do 4 lutego 2021 roku. Inwestorzy indywidualni mogli składać zapisy na akcje w dniach 28 stycznia – 3 lutego.

Spółka uzyska wpływy z emisji akcji na poziomie około 150 mln USD (około 565 mln zł brutto) i planuje przeznaczenie ich na działalność związaną z przejęciami innych podmiotów oraz sfinansowanie dalszego długoterminowego wzrostu.

Oferta Huuge to największa oferta firmy z branży gier w historii GPW.

Huuuge jest globalnym producentem gier typu free-to-play i wydawcą gier on-line przeznaczonych na urządzenia mobilne i platformy internetowe.

Huuuge: GPW informuje o warunkach obrotu

– W tej klasie notowań każdorazowo przed złożeniem zlecenia kupna akcji spółki Huuuge, Inc. obowiązkowe jest złożenie przez inwestora stosownego oświadczenia, zgodnego ze wzorem określonym w Części B Załącznika Nr 15 do Szczegółowych Zasad Obrotu Giełdowego – wyjaśnia giełda w komunikacie.

Obrót tymi akcjami podlega bowiem ograniczeniom zgodnie z Kategorią 3 Regulacji S oraz Zasadą 144A wydanymi na podstawie amerykańskiej Ustawy o papierach wartościowych z 1933 r., z późn. zm. (ang. Regulation S under the United States Securities Act of 1933), opisanymi w zarysie w Załączniku Nr 14 do Szczegółowych Zasad Obrotu Giełdowego. W szczególności akcje te, co do zasady, nie mogą być nabywane przez osoby amerykańskie, w rozumieniu przepisów prawa amerykańskiego, jak również na rzecz, na rachunek lub z korzyścią dla takich osób.

Ograniczenia te wynikają z wymogu dostosowania zasad obrotu akcjami spółek amerykańskich, które nie były i nie będą rejestrowane w trybie amerykańskiej Ustawy o papierach wartościowych z 1933 r. do ograniczeń wynikających z przepisów prawa amerykańskiego.  GPW chcąc umożliwić obrót w Polsce akcjami podlegającymi tym przepisom, po konsultacjach z międzynarodowymi doradcami, ustaliła zasady tego obrotu w sposób określony w Szczegółowych Zasadach Obrotu Giełdowego.

Lista banków i domów maklerskich – członków giełdy uprawnionych do pośredniczenia w obrocie akcjami spółek amerykańskich należących do ww. specjalnej klasy notowań znajduje się na stronie GPW: Lista Członków Giełdy – Regulacja S.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw mercator | dow jones | notowania pkn orlen | pgnig gielda | pgnige notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here