Naga MarketsHuuuge prowadzi rozmowy z 3-4 podmiotami ws. potencjalnych akwizycjiWarszawa, 15.09.2021 (ISBnews) – Huuuge prowadzi rozmowy w sprawie potencjalnych akwizycji z trzema – czterema podmiotami, które reprezentują zarówno producentów jak i wydawców gier, wynika ze słów prezesa Antona Gauffina.

„Jeżeli chodzi o tę część 'kupuj’, to prowadzimy 3-4 rozmowy, które są coraz istotniejsze, ale za wcześnie jest na podanie jakichkolwiek szczegółów. Mamy aktywne rozmowy w obu wymiarach, czyli zarówno producentów jak i po stronie wydawców gier” – powiedział Gauffin podczas wideokonferencji.Gauffin przypomniał, że w segmencie wydawniczym spółka dokonała w II kw. inwestycji w 'Traffic Puzzle’, który w tym okresie stał się istotnym źródłem przychodów spółki.

W maju tego roku prezes sygnalizował, że Huuuge na krótkie liście potencjalnych celów do przejęcia miał 31 projektów, a na długiej liście 87.

Dyrektor finansowy Grzegorz Kania zwróciły także uwagę na znaczące nakłady inwestycyjne w pozyskiwanie użytkowników poniesione przez spółkę w I półroczu tego roku. „W II połowie roku będą one znacząco spadały. Jeżeli chodzi o poszczególne gry, to uważamy, że wrócimy do dwucyfrowej dynamiki wzrostu przychodów naszych flagowych gier w kolejnych kwartałach – dodał dyrektor.

Huuuge jest globalnym producentem gier typu free-to-play i wydawcą gier online przeznaczonych na urządzenia mobilne i platformy internetowe. Spółka zadebiutowała na GPW w lutym 2021 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 332,72 mln USD w 2020 r.

(ISBnews)

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here