Naga MarketsHuuuge traci na debiucie i cały czas świeci się na czerwonoW piątek 19 lutego na warszawskim parkiecie pojawiła się kolejna spółka z branży gamingowejHuuuge, która jednak swojego debiutu nie zapamięta jako udanego. Choć przez chwilę kurs akcji rósł prawie o 10%, to finalnie dzień zakończył pod kreską. Co więcej, podczas poniedziałkowych notowań spadki są kontynuowane, a negatywne sygnały rzutują również na pozostałe podmioty branży gamingowej i cały indeks WIG Games. 

  • Huuuge traci na debiucie, zamykając się ze stratą 0,5 zł na akcji.
  • Podczas poniedziałkowych notowań spółka dalej traci – obecnie za walor trzeba zapłacić ok. 47,10 zł.
  • Słaba kondycja podmiotu negatywne rzutuje na pozostałe firmy branży gamingowej, które również świecą czerwienią.
  • Huuuge zalicza najgorszy debiut na GPW od czasu IPO InPostu z 2015 r.

Huuuge traci na debiucie, gaming traci na GPW

Huuuge, spółka działająca w branży gamingowej i specjalizująca się w grach przeznaczonych na rynek mobilny, zakończyła swój piątkowy debiut (19.02.2021) pod kreską. Notowania zapoczątkowane zostały z pułapu wynoszącego 50 zł, czyli wartość, po której odbyła się emisja publiczna.

Te artykuły również Cię zainteresują
Huuuge traci na debiucie i cały czas świeci się na czerwono
Kurs akcji spółki Huuuge. Źródło: Stooq.pl

Podczas pierwszej godziny notowań nastąpił nieznaczny spadek notowań, podczas którego korekta wyniosła 1,6% (49,20 zł). Następnie jednak nastąpiło mocne odbicie, dzięki czemu kurs akcji wzrósł do 54,90 na chwilę przed godziną 10:00. Pozytywna atmosfera nie trwała jednak długo.

Zaraz po osiągnięciu szczytu kurs zaczął gwałtownie spadać aż do okolic ceny wyjściowej, gdzie chwilowo się ustabilizował. Przed godziną 14 wystąpiła jednak kolejna fala spadków, które, choć były wybijane, to ostatecznie przełożyły się na zakończenie tego dnia „pod kreską”. W najgorszym momencie drugiej fali spadkowej za walor płacono zaledwie 45,5 zł, natomiast finalnie notowania zakończyły się na poziomie 49,5 zł.

Kolejny dzień Huuuge pod kreską

Giełdowy debiut w wykonaniu Huuuge nie zostanie zapamiętamy jako udany. Co ciekawe, kolejny dzień również nie przynosi na tym polu poprawy. Kurs otwarcia wyniósł 49 zł, co już na starcie przekłada się na straty (0,5 zł). Pomimo tego niemalże od razu nastąpił dalszy gwałtowny spadek cen akcji.

W ciągu pierwszej godziny notowań wycena debiutanta spadła lekko powyżej 47 zł, osiągając swoje minimum na poziomie 46,6 zł w okolicach godziny 9:30. Aktualnie notowania spółki od pewnego czasu (tj. ok. 10:00), utrzymują się na względnie stabilnym poziomie wynoszącym 47,15 zł. Niemniej należy mieć na uwadze, że podobna sytuacja miała miejsce i podczas piątkowego debiutu, więc zapewne i tym razem dojdzie do znaczących ruchów.

WIG Games spada: Negatywne wyniki rzutują na branżę

Jak wskazuje Kacper Koproń z Trigon DM, w rozmowie z PAP Biznes, taki obrót sytuacji jest negatywnym zaskoczeniem dla specjalistów i negatywnie odbija się na całej branży gamingowej. Do tej pory (w większości) debiuty gamingowe cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i często kończyły się zdecydowanie ponad kreską, osiągając dwucyfrowe wzrosty.

– Może rynek będzie liczył na sygnały wzrostowe: akwizycje oraz dane miesięczne podawane przez Sensor Tower. – podkreśla analityk z Trigon DM.

Warto również zauważyć, że negatywne wyniki rzutują na pozostałe podmioty z branży. Indeks WIG Games wyraźnie traci od piątku, a jego wycena wynosi obecnie 29 279,63, względem ponad 30 000 z których zaczynał. Nie inaczej jest w przypadku pojedynczych podmiotów. CD projekt zaliczył spadek z 275 zł do okolic 265 zł, natomiast PlayWay spadło z 636 zł do 593 zł obecnie.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs bitcoin | theppro sklep | kurs bitcoina | bitcoin kurs 2019 | bitcoin prognoza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here