Naga MarketsCreative Commons License, Author: JD Hancock

Nowopowstała giełda elektroniczna Huulk poinformowała, że otwarta jest i aktywnie poszukuje ciekawych, islamskich start-upów z branży fintech. Wnioskując o licencję na Malcie i licząc na przyszłą współpracę z europejskimi parkietami, CEO Huulk Ibrahim Mohammed wyraża nadzieje, że jego firma będzie pierwszą giełdą na której oprócz tradycyjnych aktywów takich jak akcje, obligacje czy derywaty handlować będzie można również kryptowalutami. 


Już w tym momencie w projekt zaangażowana jest zarówno OneGram Group z Dubaju jak i maltańskie Bianchi Holdings Limited. Huulk ma być odpowiedzią na popyt ze strony europejskich, ale i wrażliwych religijnie inwestorów muzułmańskich. Aktualnie firma planuje oferowanie obrotu akcjami dwudziestu spółek fintech z regionów tradycyjnie islamskich – terenu Bliskiego Wschodu ale również i Turcji czy Malezji.

Na liście spółek Huulk ma się pojawić również OneGram, które do tej pory sprzedało stworzone przez siebie i oparte na złocie tokeny cyfrowe za kwotę blisko $400 mln. Tworzenie produktów zgodne z wymogami religijnymi muzułmanów staje się nowym trendem wśród firm z branży fintech. Stellar – popularna platforma oparta na blockchain otrzymała w lipcu certyfikat islamskich duchownych poświadczający zgodność z prawami sharii. Tym samym Stellar otworzył sobie drogę do serc ale i portfeli milionów religijnych muzułmanów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here