Naga MarketsO godzinie 14:30 poznaliśmy wyniki grudniowej sprzedaży w sektorze przemysłowym dla gospodarki kanadyjskiej. Wynik na poziomie +1.2% zdecydowanie przewyższył rynkowe oczekiwania (prognoza +0.5%). Pozytywnie zrewidowano również wynik listopadowy z +1.0% do +1.2%. Początkowa euforia i spadki na USD/CAD o prawie 30 pipsów zostały jednak niemal natychmiastowe zniesione w związku ze słabym wynikiem nowych zamówień sprzedażowych, które osunęły się w grudniu o 2.1% (w listopadzie wzrost o 3.5%).

Śledzącym notowania dolara kanadyjskiego polecamy również analizę EUR/CAD oraz wczorajsze spojrzenie na USD/CAD intraday.

W efekcie notowania USD/CAD obecnie znajdują się na wyższych poziomach niż przed publikacją danych i tracą zaledwie kilka pipsów do szczytów sesyjnych okolic 1.3833:

USDCAD M5
USDCAD M5

Wykres godzinny pokazuje wyraźniej, że poziom szczytów wtorkowej sesji to jednocześnie dolne ograniczenie strefy oporu (wcześniej wsparcia), która hamuje wzrosty USD/CAD od końca zeszłego tygodnia:

USDCAD H1
USDCAD H1

Publikację najważniejszych danych makroekonomicznych oraz nowości rynkowych możesz śledzić dzięki oficjalnej aplikacji mobilnej Comparic.pl!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here