Naga MarketsTo zdecydowanie nie jest dobry okres dla kupujących na rynku surowców rolnych. Soja w ostatnich dniach kolejny raz silnie zniżkowała, przebijając chwilowo 10-letnie minima.

Powodem rozwoju takiego scenariusza jest świetna kondycja amerykańskich upraw i idący za tym optymizm co do wielkości produkcji. Departament Rolnictwa w cotygodniowym raporcie podał, że aż 68% upraw soi zaliczono do dwóch najlepszych kategorii, a to więcej o 2% w porównaniu do ubiegłego tygodnia i aż o 8% więcej niż rok temu.  Szacowana produkcja wzrosła w tym tygodniu o kolejne 107 milionów buszli, aż do 4.693 miliardów.

W obliczu tak silnie pro-spadkowych sygnałów, należy mieć na uwadze potencjalne zagrożenie w zawieraniu kolejnych pozycji krótkich. Duża wyprzedaż cen soi może spowodować, że Chińczycy będą skłonni kupować soję, nawet uwzględniając cła – cena nadal będzie dla nich atrakcyjna. A to przecież kwestia taryf celnych wywołała największą falę spadków na rynku.

Dalszym spadkom również zagraża huragan Florence, który według przewidywań w piątek uderzy we wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Z punktu widzenia rynku soi, zagrożone jest około 100 milinów buszli, które uprawiane są w rejonach Virgini i Północnej Karoliny. To względnie nie dużo, ale wystarczająco aby dać sygnał bykom do korekty.

Handel soją umożliwia TMS Brokers – wypróbuj już dziś.

Technicznie sytuacja jest bardzo prosta. Rynek zareagował na historyczne minima i potencjalne pozycje długie mają ekonomiczny sens.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here