Naga MarketsHub.Tech (wcześniej Boruta-Zachem) odnotował 7,04 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2021 r. wobec 0,52 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 9,36 mln zł wobec 0,63 mln zł zysku rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 29,73 mln zł w I kw. 2021 r. wobec 11,75 mln zł rok wcześniej.

Przychody Grupy Hub-Tech wyniosły 29,7 mln zł, co oznacza wzrost o 153% r/r, a zysk netto zwiększył ponad 13-krotnie. Wynik netto z I kw. 2021 r. jest jednocześnie trzy razy większy od zysku netto wypracowanego w całym 2020 r. Za dynamiczne wzrosty wyników Hub.Tech odpowiadają w dużym stopniu poniesione inwestycje w Onlybio.life i InventionBio oraz efektywnie prowadzone działania logistyczno-sprzedażowe, podano w komunikacie.

“Mamy powody do zadowolenia, za nami najlepszy kwartał w historii spółki, w którym wypracowaliśmy rekordowe wyniki finansowe. Bardzo dobre rezultaty to m.in. efekt wielu przeprowadzonych inwestycji w różnych obszarach grupy. Zmiana nazwy w minionym kwartale była nie tylko dla nas wydarzeniem symbolicznym. Hub.Tech jest teraz w zupełnie innym miejscu niż jeszcze w ubiegłym roku jako Boruta-Zachem. Skutecznie realizujemy obraną strategię, sukcesywnie coraz bardziej rozbudowując nasz biotechnologiczny hub, co klarownie widać patrząc chociażby na zmiany w liczbie zatrudnionych osób, czy też wzroście aktywów” – powiedział wiceprezes Marcin Pawlikowski, cytowany w komunikacie.

Zatrudnienie w bydgoskiej Grupie wzrosło na przestrzeni ostatniego roku o blisko o 85%, powiększając liczbę zatrudnionych ze 126 do 233 osób, podano również.

Wyniki z I kw. 2021 r. potwierdzają zanotowaną po raz pierwszy w ub. roku tendencję relacji przychodów ze sprzedaży z działalności kosmetycznej do działalności barwnikarskiej. Przychody ze sprzedaży kosmetyków i środków czystości Onlybio.life były ponad 3-krotnie
większe od przychodów z tytułu sprzedaży barwników, pigmentów i rozjaśniaczy optycznych Boruta-Zachem Kolor, podkreślono.

Grupa Hub.Tech wraz ze spółką zależną InventionBio zamierza zadebiutować równolegle na rynku głównym GPW w 2021 r.

invest

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2021 r. wyniósł 3,1 tys. zł wobec 0,52 mln zł zysku rok wcześniej.

Hub.Tech – wcześniej jako Boruta-Zachem – jest firmą produkcyjną, działającą w branży chemicznej, skupioną w trzech głównych obszarach: produkcji barwników i pigmentów, produkcji biosurfaktantów wykorzystywanych w branży chemicznej i kosmetycznej oraz badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań chemicznych. Od 2014 r. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here