Naga Marketssamolot fedexChiński producent telefonów komórkowych Huawei zgodnie z informacjami, do których dotarła agencja prasowa Reutera, miał oskarżyć firmę kurierską FedEx o celowe przekierowanie paczek oraz zmianę adresu dostaw. W sporze chodzi o kilka przesyłek, które zamiast do Azji trafiły do Japonii. Jak tłumaczy jednak Bogusz Kasowski w najnowszej odsłonie Today in USA, FedEx odpiera jednak powyższe zarzuty.


Huawei obwinia FedEx o celowe działanie

Huawei poinformował Reuters w piątek, że FedEx przekierował dwie paczki wysłane z Japonii i zaadresowane do Huawei w Chinach do Stanów Zjednoczonych oraz próbował przekierować dwie kolejne paczki wysłane z Wietnamu do biur Huawei w innej części Azji, nie posiadając ku temu wcześniejszych zezwoleń.

Reuters nie był w stanie zweryfikować autentyczności danych. Firma FedEx nie zgodziła się na komentarz, twierdząc, że polityka firmy uniemożliwiła ujawnienie informacji o klientach. Huawei powiedział, że cztery przesyłki zawierały tylko dokumenty i “brak danych technologicznych”.

“Ostatnie doświadczenia, kiedy ważne dokumenty handlowe przesłane przez FedEx nie zostały dostarczone do miejsca przeznaczenia, a zamiast tego albo zostały przekierowane do FedEx w Stanach Zjednoczonych, albo poproszono o przekierowanie do innej destynacji, podważa nasze zaufanie” – powiedział Joe Kelly, rzecznik Huawei. “Będziemy teraz musieli dokonać przeglądu naszych wymagań dotyczących logistyki i wsparcia w zakresie dostarczania dokumentów jako bezpośredniego rezultatu tych incydentów”, powiedział rzecznik prasowy.

Więcej na temat konfliktu Huawei z FedEx w najnowszym odcinku Today in USA:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here