Naga MarketsHuawei największym dostawcą smartfonów na świeciePo bardzo trudnych kilku pierwszych miesiącach 2020 roku, chińska gospodarka zaczęła odżywać w maju i czerwcu. W drugim kwartale mogliśmy być świadkami walki Huawei i Apple o zwiększenie swojego udziału w chińskim rynku, która umocniła pozycje obu firm.

  • W drugim kwartale Huawei miał 44% udziału w chińskim rynku smartfonów.
  • Sprzedaż urządzeń 5G w Chinach wzrosła o 260%.
  • Huawei dostarczył w drugim kwartale 2,1 miliona sztuk urządzeń więcej niż Samsung.

Huawei detronizuje Samsunga

Jak podaje Reuters, wielkość dostaw smartfonów w Chinach spadła o 7% w stosunku do zeszłego roku, osiągając 97,6 miliona sztuk.

Huawei bezapelacyjnie dominuje na chińskim rynku smartfonów, odpowiadając za 44% dostaw. Chiński gigant dostarczył w drugim kwartale 40,2 miliona telefonów, czyli o 8% więcej niż rok wcześniej.

Udział Apple w rynku wyniósł 8,5%, z dostawami na poziomie 7,7 miliona sztuk. Oznacza to, że amerykańskie przedsiębiorstwo zwiększyło swoją obecność w Chinach o 35%.

Według analityków Canalys, w drugim kwartale Huawei stał się największym dostawcą smartfonów na świecie, zastępując na tym miejscu Samsunga. Dostawy Huawei wyniosły 55,8 miliona sztuk, podczas gdy koreański producent dostarczył ich 53,7 miliona.

Zobacz również: Amerykański dolar kontynuuje swoją słabość w tle historycznego spadku PKB w USA

Chińscy konsumenci coraz chętniej wybierają urządzenia obsługujące technologię 5G. Według Reutersa, w drugim kwartale sprzedano 39 milionów takich urządzeń – o 260% więcej niż w pierwszym kwartale.

Wzrost popularności 5G

Lokalne marki napędzają popularyzację 5G w ramach swojego portfolio, aby wesprzeć wysiłki operatorów na rzecz przejścia obecnych użytkowników 4G na 5G, których liczba w lipcu przekroczyła już 100 milionów. Huawei dąży do tego, aby stać się wiodąca marką 5G w Chinach. Udział portfolio 5G przekroczyło w drugim kwartale 60% wszystkich dostaw. – powiedział Louis Liu, analityk z Canalys.

Coraz silniejszy popyt na urządzenia obsługujące technologię mobilną piątej generacji jest korzystny również dla Apple, który planuje wprowadzić do sprzedaży swój smartfon 5G pod koniec roku. Eksperci przewidują, że iPhone 12 będzie miał swoja premierę na początku października.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Apple w ciągu 5 ostatnich miesięcy, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here