Naga MarketsHTC zaprezentował blockchainowy smartfon. Kupisz go tylko za BTC i ETH
Nowy telefon zrewolucjonizuje dotychczasowy świat smartfonów?

HTC – niegdyś potentat w branży telefonii komórkowej – odnotował w ostatnich latach silny spadek sprzedaży. W tym czasie konkurenci tacy jak Apple i Samsung zdobyli duży udział w rynku, a chińscy rywale, Huawei i Xiaomi dołączyli do grona największych na świecie producentów telefonów. Firma, aby nie zniknąć z rynku postawiła w tym roku na stosunkowo nową technologię blockchain. W lipcu informowaliśmy o trwających pracach w firmie HTC nad produkcją pierwszego telefonu opartego na technologii blockchain. Producent właśnie postawił milowy krok w kierunku kryptowalutowego ekosystemu oraz branży blockchain. Tajwańska firma ogłosiła dziś rozpoczęcie sprzedaży telefonów HTC Exodus 1.


Exodus 1 kupisz już za 0,15 BTC lub 4,78 ETH

Jak poinformowała firma, telefon oparty na blockchainie jest częścią nowej strategii HTC w zakresie smartfonów. Telefon jest dostępny po cenie 0,15 BTC lub 4,78 ETH, co przekłada się na około 960 USD, a pierwsze zamówienia powinny zostać dostarczone do klientów już w grudniu br.

Te artykuły również Cię zainteresują
Telefon posiada wbudowany portfel kryptowalutowy o nazwie ZION oraz jest wyposażony w nowoczesny system operacyjny zapewniający szereg zabezpieczeń, nad którymi pracowała firma SoftBank Arm Holdings.

Szef HTC, Phil Chen wyjaśnia, iż nowy system operacyjny został tak stworzony, aby móc działać równolegle z popularnym Androidem.

– To w zasadzie portfel, ale portfel, który będzie przechowywał bezpiecznie twoje prywatne klucze – powiedział Chen.

Zobacz również: Blockchain nie nadaje się do wykorzystania w trakcie wyborów

HTC zaprezentował blockchainowy smartfon. Kupisz go tylko za BTC i ETH
htcexodus.com

Jednocześnie zaznaczył, iż dla firmy priorytetem jest utrzymanie bezpieczeństwa i prywatności danych trzymanych na telefonie każdego użytkownika.

– W dzisiejszym świecie dominują firmy takie jak Google, Facebook, Baidu, Alibaba  czy Tencent, ponieważ w zasadzie posiadają wszystkie nasze dane. Powodem, dla którego stworzyliśmy telefon oparty na technologi blockchain, jest taki, że każdy może niezależnie przechowywać własne, często wrażliwe dane – dodał.

Nowy telefon HTC będzie obsługiwał zdecentralizowane aplikacje oraz programy działające na blockchainie. Jest również wyposażony w funkcję Social Key Recovery, która pozwala użytkownikowi odzyskać dostęp do swoich funduszy w przypadku wystąpienia niechcianych zdarzeń.

Oprócz technologii blockchain, Exodus 1 zawiera również:

  • 16-megapikselowy aparat główny i przedni aparat 8MP z obrazem 4K.
  • Sześciocalowy wyświetlacz o rozdzielczości quad-HD +.
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 845.
  • 6 GB pamięci RAM i 128 GB miejsca.

– Telefon będzie sprzedawany wyłącznie za kryptowaluty i chcemy, aby stał się częścią tej nowej społeczności. Wierzymy, że technologia blockchain jest nowym paradygmatem dla smartfonów i będzie stanowić część szerszej strategii firmy HTC. Czekają nas duże zmiany, ze szczególnym naciskiem na oprogramowanie i IP – podsumował szef HTC.

Zobacz również: Blockchain zrewolucjonizuje płatności? Poznaj opinie ekspertów

HTC nie jest jednak sam w rozwijaniu telefonów typu blockchain. Start-up Sirin Labs ma własne plany na stworzenie podobnego telefonu o wartości 1.000 USD o nazwie Blockney, który ma być gotowy przed końcem listopada.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here