Naga MarketsHTC zaprezentował blockchainowy smartfon. Kupisz go tylko za BTC i ETHHTC Exodus okazał się ponoć na tyle dużym sukcesem komercyjnym, że firma postanowiła wyprodukować jego nową wersję, która zainteresuje fanów sieci bloków. Dlaczego? Okazuje się, że urządzenie będzie jednocześnie smartfonem i portfelem na kryptowaluty, ale też węzłem w blockchainie BTC.

Więcej światła na temat Exodus 1s rzucił w czasie sobotniej konferencji Magical Crypto Conference w Nowym Jorku, Phil Chen, dyrektor ds. decentralizacji w HTC. Rozmawiał m.in. z dziennikarzami i udzielił wywiadu dla CoinDesk.

Co wiemy o Exodus1s?

Właśnie, co więc wiemy? Exodus 1s ma być nową wersją Exodus 1. Media informują, że ma być na tyle pojemny, że będzie mógł być pełnym węzłem (full node) w sieci Bitcoina. Chen tłumaczy ten pomysł w następujących słowach:

“Blockchain Bitcoina to ok. 200 [gigabajtów] i rośnie w tempie 60 giga rocznie. Te liczby są zasadne, aby trzymać je na smartfonie. Wyobraź sobie iPoda z 256 gigabajtami… Oczywiście, meloman chce trzymać całą bibliotekę muzyki, ale fan kryptowalut chce trzymać cały blockchain Bitcoina.”

Premiera urządzenia jest zaplanowana na koniec 3. kwartału 2019 roku. Dokładna specyfikacja urządzenia nie jest jeszcze dostępna. Znamy za to cenę. Za Exodus 1s trzeba będzie zapłacić ok. 250-300 USD (ok. 1 000 PLN). To niewiele, więc smartfon może okazać się kolejnym hitem cenowym.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Konkurencja

Rynek blockchainowych smartfonów rośnie. Tyle że nie ma na nim jeszcze dużo miejsce. Choć Exodus 1 okazał się sukcesem, sprzedaż Finney produkcji firmy Sirin Labs ponoć nie idzie zbyt dobrze. Niedawno media pisały o tym, że startup musiał wręcz zwolnić 25% swojego zespołu.

Mimo tego projekt smartfonu Finnet mocno się rozwija. Niedawno firma ogłosiła np. współpracę z MyEtherWallet (MEW).

System operacyjny SIRIN OS jest zaprojektowany do obsługi aplikacji typu blockchain, takich jak portfel kryptograficzny. Oprogramowanie zapewnia też bezpieczną, szyfrowaną komunikację i ekosystem udostępniania zasobów P2P.

Dziś Sirin Labs współpracuje już z wieloma dostawcami usług kryptograficznych. Aby promować produkt, firma podpisała umowę partnerską z gwiazdą Barcelony – Lionelem Messim, jako ambasadorem marki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here