Naga MarketsHTC zaprezentował blockchainowy smartfon. Kupisz go tylko za BTC i ETHTajwański producent elektroniki użytkowej HTC zaprezentował w drugiej połowie minionego roku smartphone oparty na technologii blockchain HTC Exodus 1. Dotychczas sprzęt ten można było nabyć jednak jedynie za Bitcoiny (BTC) i Ethereum (ETH). Chcąc jeszcze bardziej spopularyzować swoje najnowsze rozwiązania wśród osób niekorzystających do tej pory z kryptowalut, firma postanowiła umożliwić zakup telefonu za dolary amerykańskie i inne waluty wirtualne.


HTC Exodus 1 za 699 USD

Informacja o wprowadzeniu HTC Exodus 1 do “tradycyjnej sprzedaży online” została przekazana w trakcie odbywających się w Barcelonie targów Mobile World Congress (MWC). Równocześnie firma rozszerzyła także zakres walut wirtualnych, za które można nabyć smartphone o Litecoina (LTC) i token giełdy Binance, BNB.

W chwili obecnej telefon wyceniany jest na 699 dolarów, jednak nadal zakupić go można jedynie przez internet (online). Przedstawiciele HTC zapewniają jednak, że prowadzą rozmowy aby w przyszłości można go było nabyć również w stacjonarnych punktach operatorów telefonii komórkowej. Rozmowy te są jednak wciąż dopiero w początkowej fazie.

HTC ogłosiło dziś również integrację Exodus’a z przeglądarką Opera, mającą na celu usprawnienie sposobu, w jaki klienci wykorzystują swoje kryptowaluty. Użytkownicy, którzy zdecydują się przelać swoje środki do mobilnego portfela Zion będą mogli przeprowadzać mikropłatności za zakupy online za pomocą Opery lub zdecentralizowanych aplikacji (dapps).

– Jesteśmy u progu nowej generacji sieci Web, w której nowe zdecentralizowane usługi będą wyzwaniem dla status quo. Zarówno HTC, jak i Opera podjęły śmiałą decyzję, aby być pierwszymi, którzy przyspieszą i umożliwią tę transformację – skomentował Charles Hamel, szef działu kryptografii w Opera Browser.

Szef HTC, Phil Chen wyznacza ambitny zakładający, że do końca 2019 r. zostanie sprzedany 1 milion sztuk Exodus’1. Dla porównania, w całym 2018 r. HTC sprzedał łącznie około 0,98 miliona smartfonów.

Warto jednak zwrócić uwagę, że HTC ma poważnego konkurenta w postaci najnowszego flagowca od Samsunga. Galaxy S10 również posiada bowiem kryptowalutowy portfel. W przeciwieństwie do Exodus’a, urządzenie będzie jednak masowo sprzedawane konsumentom również w punktach stacjonarnych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNotowania ropy tracą przez Trumpa, pallad nadal rośnie
Następny artykułIGBiNT z własnym programem w Comparic24.TV: Blockchain w pigułce!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here