Naga MarketsHSBC zwolni 35 tysięcy pracowników i pozbędzie się aktywów wartych 100 mld dolarówHSBC wprowadzi znaczne zmiany na przestrzeni najbliższych trzech lat. Z opublikowanego wczoraj oświadczenia wynika, że bank zamierza pozbyć się aktywów o wartości około 100 mld dolarów. Zatrudnienie w amerykańskich i europejskich oddziałach ma w tym czasie zostać zredukowane aż o 35 tysięcy etatów.


HSBC chce być bardziej konkurencyjny

Obecnie bank zatrudnia około 235 tysięcy osób, a według tymczasowego CEO Noela Quinna, w ciągu trzech lat liczba pracowników ma się zbliżyć do 200 tysięcy. Największa redukcja przeprowadzona zostanie w Stanach Zjednoczonych, gdzie Bank nie radzi sobie najlepiej. Obecnie działają tam 224 placówki z czego około 1/3 zostanie zamknięta. HSBC w USA skupi się na klientach międzynarodowych oraz tych z zasobniejszym portfelem.

Oddział bankowości detalicznej i zarządzania majątkiem ma zostać połączony z globalnymi operacjami bankowości prywatnej, dzięki czemu HSBC stanie się jednym z największych przedsiębiorstw zarządzania majątkiem. Uproszczenie struktury grupy HSBC, koncentracja na wspieraniu transakcji, na rynku kapitałowym oraz redukcja liczby pracowników ma sprawić, że bank będzie mniejszy i zarazem bardziej konkurencyjny.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Koronawirus jednym z wyzwań stojących przed HSBC

Zarówno przed HSBC, jak i innymi bankami stoją obecnie wyzwania związane ze spowolnieniem wzrostu, Brexitem, niskimi stopami procentowymi banków centralnych oraz epidemią koronawirusa. To ostatnie wyzwanie jest szczególnie istotne w przypadku HSBC z uwagi na znaczną część przychodów jakie bank generuje w Azji.

Zobacz też: Trzej traderzy HSBC oskarżeni o front-running na rynku Forex

Według HSBC, epidemia koronawirusa jaka ma obecnie miejsce, wywarła znaczący wpływ na pracowników i klientów banku, a w dłuższej perspektywie może wpłynąć na zmniejszenie przychodów i spowodować wzrost złych pożyczek w wyniku zakłócenia łańcucha dostaw.  Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here