Naga MarketsHSBC logoW poniedziałek rano HSBC potwierdził, że zapłaci 470 mln USD kary w związku z oskarżeniami o nieuczciwe praktyki banku na terenie Stanów Zjednoczonych. Grzywna ma związek z kryzysem finansowym zapoczątkowanym w 2008 roku.


Amerykański Departament Sprawiedliwości ogłosił karę finansową dla HSBC w piątek, a bank potwierdził ją w oświadczeniu dla udziałowców publikowanym w poniedziałki. Stuart F. Delery – amerykański prokurator generalny – powiedział w piątek, że tak wysoka kara ma związek z “nieuczciwymi praktykami dotyczącymi udzielania kredytów hipotecznych”.

Te artykuły również Cię zainteresują
100 mln USD kary ma zostać zapłacone bezpośrednio władzom federalnym uczestniczącym w procesie, a reszta kwoty ma zostać uiszczona w postaci ulg dla klientów. Dochodzenie w tej sprawie ciągnęło się wyjątkowo długo, rozpoczęło się już w 2010 roku.

Jeśli interesują Cię kulisy kryzysu finansowego, możesz zobaczyć film “Big Short” emitowany obecnie w kinach. Marcin Wenus napisał ciekawą recenzję tego obrazu.

Benjamin Mizer z Departamentu Sprawiedliwości powiedział w piątek:

Ugoda ta jest kolejnym dowodem na trwającą walkę Departamentu w celu zapewnienia odpowiednich warunków udzielania kredytów hipotecznych. Nałożona kara uderzyła w kolejny podmiot, którego działania są jednym z głównych czynników globalnego kryzysu finansowego.

Cliff White (także z Departamentu Sprawiedliwości) dodał:

Właściciele nieruchomości podczas kłopotów finansowych często opierają się na przepisach dotyczących upadłości aby pomóc sobie w zapłacie zaległych zobowiązań. Gdy banki naruszają prawo upadłościowe na koszt właścicieli domów i innych wierzycieli, musza za to zapłacić. Osiągnięta ugoda sprawia, że HSBC weźmie odpowiedzialność za swoje czyny i pomoże ochronić najsłabszych.

invest
hsbc
Dzisiejsze notowania zaczną się prawdopodobnie z dużą luką podażowąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here