Naga MarketsDzięki usłudze FxWatcher jesteśmy w stanie zapoznać się z trade ideas, krótkimi pomysłami na inwestycję analityków banku HSBC. Ostatnie wydarzenia polityczne dość mocno zaburzyły wizję rynku wielu z nas. Jak na wykresy patrzą analitycy HSBC?


EUR/USD

Euro zniosło już część wzrostów, które doprowadziły ostatnio do utworzenia się nowego, tegorocznego maksimum. Mimo wszystko, więcej przemawia za kontynuacją byczej tendencji niż za powrotem do spadków. Pozytywnie zaskakuje niemieckie PKB za czwarty kwartał minionego roku (0,4% wobec 0,1% poprzednio). Rośnie również CPI strefy euro co sprawia, że EUR/USD w nadchodzących miesiącach powinno nabierać wartości. Długoterminowe wsparcie przesuwa się w okolice 1,0589. Opór wciąż na 1,0970.

AUD/USD

RBA utrzymało stopę kasową na niezmienionym poziomie jednak zwyżki cen miedzi wspierają dolara australijskiego. Najbliższym wydarzeniem makroekonomicznym, które będzie ważne dla AUD z punktu widzenia rynku walutowego to publikacja raportu sprzedaży detalicznej.

Podobnie jak w przypadku danych z Niemiec, również i australijski raport PKB za czwarty kwartał 2016 roku pozytywnie zaskoczył. Wzrost wskaźnika o 2,4% cieszy, lecz spadek wartości w przypadku danych dotyczących kwartalnego CPI do poziomu 0,5% (oczekiwano 0,7% r/r) powoduje, że analitycy HSBC pozostają umiarkowanie byczo nastawieni do AUD. Długoterminowe wsparcie w okolicy 0,7498, opór w rejonie 0,7759.

Czy da się zarabiać tylko na podstawie rekomendacji bankowych? Sprawdź to odbierając darmowy Big Bank Report!

GBP/USD

Dzisijesze, oficjalne uruchomienie procesu opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię wywiera presję na funta, lecz zdaniem HSBC jest ona chwilowa. Brexit już dawno został wyrażony w cenach, a brytyjska gospodarka pozostaje silna. W kolejnych tygodniach GBP/USD powinno notować wzrosty – twierdzą analitycy. Długoterminowe wsparcie na 1,2164, opór w rejonie 1,2673.

USD/JPY

W ciągu kolejnych miesięcy nie przewiduje się zmian w japońskiej polityce monetarnej co już samo w sobie powinno być odczytywane jako dobry sygnał. Również japońska gospodarka zdołała wypracować wyższy od przewidywań Produkt Krajowy Brutto, który w czwartym kwartale minionego roku wyniósł 1,6%. Sygnałem psującym pozytywny wydźwięk analizy mogą być niższe od oczekiwanych marcowe odczyty PMI. Długoterminowe wsparcie na 108,97, opór w rejonie 114,38.

NZD/USD

Podobnie jak RBA również i RBNZ utrzymało w marcu swoją oficjalną stopę kasową na dotychczasowym poziomie. Choć CPI w czwartym kwartale okazało się być sporą, pozytywną niespodzianką (1,3% wobec 0,4% poprzednio), to jednak rosnąca stopa bezrobocia w Nowej Zelandii oraz gorsze od prognoz odczyty PKB sprawiają, że NZD jako jedyna waluta z grupy G10 ma spore szanse na konsolidację – uważają analitycy HSBC. Długoterminowe wsparcie wyznaczone zostało na 0,6903 natomiast opór w rejonie 0,7105.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here