Naga MarketsWierzymy, że wzrosty które miały miejsce po nocnym oświadczeniu RBNZ nie utrzymają się w czasie. NZD/USD zyskiwało dość mocno w ostatnich tygodniach, a ryzyko głębszej korekty jest wysokie – czytamy w dzisiejszej aktualizacji FxWatcher


Byki rządziły na wykresie kiwi od momentu majowego posiedzenia Reserve Bank of New Zealand. Wbrew dość gołębiemu nastawieniu RBNZ, kupujący doprowadzili do rajdu NZD/USD aż w okolice 0,7300.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem, Nowa Zelandia zmaga się z identycznymi problemami jak inne wysoko rozwinięte państwa – stosunkowo niskie bezrobocie nie wpłynęło pozytywnie na poziom płac w gospodarce. Dodatkowe czynniki takie jak ochładzający się rynek nieruchomości oraz niepewność związana z wynikiem wrześniowych wyborów w Nowej Zelandii sprawia, że szanse na jakąkolwiek zmianę tonu RBNZ w jastrzębim kierunku są w tym roku niemal zerowe – przekonują analitycy HSBC.

Sprawdź jak radzą sobie analitycy banków – odbierz darmowy raport

Bank centralny Nowej Zelandii zwraca natomiast uwagę na rosnącą wycenę krajowej waluty, co nie jest po drodze RBNZ. Dzisiejsze wzrosty pary stanowią świetną okazję do krótkiej sprzedaży dlatego rekomendujemy umiejscowienie zleceń na poziomie 0,7235. Poziom docelowy spadków sięga nawet 0,7035 natomiast otwarte shorty powinny być zabezpieczone powyżej 0,7335.

Para od kilku dni pozostaje w formacji trójkąta. Test jej górnego ograniczenia ma być zdaniem HSBC dobrą okazją do sprzedaży NZD/USD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWszystkie oczy zwrócone na EU Summit
Następny artykułOpcja na dziś – PUT na EURAUD 22.06.2017
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here