Naga MarketsFakt, że RBA nie doceniło jastrzębiego nastawienia rynku względem dolara australijskiego sprawia, że AUD staje się coraz bardziej wrażliwe na możliwą korektę. Analitycy HSBC przygotowują się do krótkiej sprzedaży AUD/USD. 


W wczoraj opublikowanym oświadczeniu Reserve Bank of Australia po raz kolejny dane nam było usłyszeć o negatywnych konsekwencjach silnego AUD na rynku. Tym razem język jakim posługiwało się RBA był nieco bardziej dobitny. W oświadczeniu Banku możemy znaleźć zdanie, które brzmi: rosnąca wycena dolara australijskiego na rynku będzie skutkować spowolnieniem tempa wzrostu gospodarczego kraju oraz negatywnie odbije się na wzroście cen w gospodarce. 

Te artykuły również Cię zainteresują
Odbierz Big Bank Report

RBA wyraźnie zasugerowało rynkom, że nie zamierza podnosić stóp procentowych w momencie, gdy kurs AUD względem reszty walut G10 znajduje się tak wysoko. Znajdujemy się obecnie w punkcie, w którym zaczyna brakować powodów do dalszego kupna AUD – przekonują analitycy HSBC. W związku z tym, bank próbuje sprzedawać AUD/USD umiejscawiając pierwsze zlecenie oczekujące już na poziomie 0,7948.

Chcesz otrzymywać więcej takich materiałów? Skorzystaj z FxWatcher!

Strategia HSBC: Sell na 0,7948, stop loss powyżej 0,8100, poziom docelowy spadków na 0,7650Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPMI budowlane UK na rocznych minimach. Jak reaguje GBP?
Następny artykułKorekta zaczyna się od ropy?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here