Naga MarketsAnalitycy HSBC rekomendują krótką sprzedaż AUD/USD argumentując swoje niedźwiedzie nastawienie zarówno krajowymi jak i zagranicznymi czynnikami ryzyka, które w nadchodzących tygodniach powinny ograniczyć popyt na parę.


Najważniejszą australijską publikacją nadchodzących dni będzie raport z 22 lutego dotyczący zmiany w poziomie wynagrodzeń. Konsensus rynkowy zakłada obecnie niewielki wzrost, na poziomie 0,5% z 0,4% raportowanych ostatnim razem. Dynamika wzrostu płac w ujęciu rocznym ma pozostać jednak na niezmienionym od trzeciego kwartału poziomie 1,9%. Zdaniem analityków HSBC, dane te nie pomogą wycenie dolara australijskiego.

Dynamika wzrostu wynagrodzeń w Australii od kilku lat utrzymuje się w stabilnym trendzie spadkowym. Stopa bezrobocia na poziomie 5,7% sugeruje, że rynek pracy wciąż może przyjąć dodatkowych pracowników. W ostatnich dwunastu miesiącach pojawiło się 100 tys. nowych miejsc pracy, 160 tys. Australijczyków znalazło pracę w niepełnym wymiarze godzin, odnotowano również spadek o 56 tys. miejsc pracy charakteryzujących się pełnym wymiarem godzin.

Otrzymuj komentarze makroekonomiczne największych banków na swój adres email – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Zebrawszy te informacje w całość, wątpimy by presja wzrostu wynagrodzeń okazała się dostatecznie silna – przekonują analitycy HSBC. Porównując obie gospodarki, należy stwierdzić, że Stany Zjednoczone choć charakteryzują się znacznie zdrowszym rynkiem pracy, również nie opublikowały nadzwyczaj optymistycznych danych dotyczących wzrostu poziomu wynagrodzeń. Nie widzimy powodu, dla którego w Australii sytuacja miałaby ulec zmianie, a po blisko 6% rajdzie byków na AUD/USD wierzymy, że ryzyko spadków na tej parze jest relatywnie wysokie – czytamy w dzisiejszej publikacji.

Prognozy banku w stosunku do dolara amerykańskiego zakładają powrót wiary w greenbacka. Motorem napędowym wzrostów wyceny USD mają być nadchodzące zmiany w amerykańskiej polityce fiskalnej oraz stosunków handlowych pomiędzy Stanami a zagranicą. USD w przeciwieństwie do AUD ma szanse na spore wzrosty – podsumowuje HSBC.

AUD/USD niedawno wybiło górą formację trójkąta. Wzrosty nie potrwały długo, zanim para powróciła do środka formacji. Analitycy HSBC zalecają krótką sprzedaż pary.

Strategia HSBC: Short na AUD/USD z 0,7670. Poziom docelowy spadkó na 0,7475, stop loss powyżej 0,7750.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here