Naga MarketsHSBC przejmuje pełną kontrolę nad swoim niemieckim oddziałemHSBC Holdings Plc odkupi 18,66% udziałów w niemieckim HSBC Trinkaus & Burkhardt AG od niemieckiego regionalnego holdingu banków komercyjnych Landesbank Baden-Wuerttemberg działającego na południu Niemiec, jak wynika z raportu brytyjskiego holdingu finansowego.

  • Udziały LBBW w HSBC Trinkaus & Burkhardt AG warte są 260 mln euro.
  • HSBC po dealu będzie posiadał już prawie 100% udziałów w HSBC Trinkaus & Burkhardt AG.
  • Notowania HSBC na LSE są od wielu miesięcy w trendzie spadkowym.

HSBC odkupuje udziały swojego niemieckiego oddziału

HSBC Trinkaus & Burkhardt posiada aktywa o łącznej wartości 26,6 mld euro i zatrudnia ponad 3 tys. osób. Po zakończeniu operacji, HSBC będzie posiadał 99,33% zarejestrowanego w akcjach kapitału i dodatkowo planuje jeszcze wykup pozostałej części udziałów poprzez “squeeze out”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania HSBC Holdings Plc na LSE. Źródło: tradingview.com

Landesbank Baden-Wuerttemberg stwierdził, że udziały, które posiadał od 1991 roku i już niedługo odsprzeda HSBC były czysto finansową inwestycją.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Zobacz również: HSBC stracił 200 mln USD w ciągu jednego dnia w wyniku zawirowań na rynku złota

HSBC w lutym oświadczył, że planuje zredukować zatrudnienie globalnie o 35 tys. osób, obniżyć koszty łącznie o 4,5 mld dol. i odzyskać 100 mld dol. z aktywów o wyższym ryzyku. Holding miał tego dokonać poprzez zmniejszenie rozmiaru swoich europejskich i amerykańskich oddziałów banku inwestycyjnego. Jednak, pandemia Covid-19 zatrzymała ten program restrukturyzacyjny.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here