Naga MarketsKurs euro na 1,26 USD, a funt spadnie do 1,34 USD - prognozuje HSBCNa rynku walut prognozy nie zawsze się sprawdzają. Tym razem swoją szklaną kulę testuje HSBC. Zobaczmy jaki pogląd na kurs euro, funta i dolara ma ten bank.

  • Kurs funta ofiarą gospodarki
  • Dwie drogi dolara – ożywienie czy deficyt?
  • Lepsza szczepionka na kurs euro

Moja siła jest w mej słabości

Ten cytat z powieści Dumasa znakomicie pasuje do obecnej sytuacji na rynku walutowym. Wprawdzie silna waluta może być przedmiotem dumy narodowej, jednak z praktycznego punktu widzenia nie zawsze się opłaca. Dolar, funt i euro wzajemnie więc ustępują sobie miejsca na podium.

Te artykuły również Cię zainteresują
W swojej ostatniej analizie HSBC zastanawia się, czy wzrost gospodarczy w USA będzie wystarczający, by wesprzeć siłę dolara. Silniejszy wzrost zwiększałby napływ kapitału do Stanów, ale kluczowa pozostaje polityka FED. Jeśli będzie on prowadził „politykę akomodacyjną”, tj. nadal skupował z rynku duże ilości papierów wartościowych, dolar ma pole do stopniowego osłabiania. Zwłaszcza, że łączny deficyt budżetu i rachunków bieżących w zeszłym roku oscylował już w okolicach 19%. Bank precyzuje jednak swoje stanowisko, decydując, że wzrost gospodarczy powinien bardziej dolara wzmocnić, niż polityka FED i deficyty go osłabić.

Euro jest w gorszej sytuacji. Lockdowny i powolne tempo szczepień nie sprzyjają gospodarce, waluta ma więc powody, by się osłabiać. Do tego stopy procentowe EBC są niskie, co nadal powinno osłabiać euro na tle rosnącej gospodarki amerykańskiej. HSBC dyplomatycznie jednak niuansuje swoją wypowiedź, pisząc „nadal oczekujemy odreagowania kursu EUR w miarę poprawy globalnego wzrostu w ciągu roku”. Przewidywany kurs EUR/USD na koniec 2021 roku określa zaś na 1,26.

Bank Anglii (BoE) nie spieszy się z wprowadzeniem ujemnych stóp procentowych. Nie musi – kondycja gospodarki brytyjskiej nie jest najlepsza, co samo w sobie wpływa negatywnie na kurs funta. Choć w przeciwieństwie do reszty kontynentu akcja szczepień idzie tu sprawnie, gospodarka póki co kuleje. Polityka pieniężna pozostanie więc zapewne luźna.

– W maju spodziewane jest więcej luzowania ilościowego przez BoE, co naszym zdaniem będzie ciążyć na GBP – prognozuje HSBC. Przewidywany kurs GBP/USD na koniec 2021 roku określany jest na 1,34.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

W tej sytuacji zyskują natomiast waluty surowcowe. AUD, NZD, CAD prawdopodobnie odnotują w tym roku zyski.

Na koniec to, co tygrysy lubią najbardziej – prognoza HSBC dla trzech ważnych par walutowych w ujęciu kwartalnym: Q1->Q2->Q3->Q4

  • EUR/USD: 1,23->1,24->1,25->1,26
  • GPB/USD: 1,34->1,34->1,34->1,34
  • EUR/GBP: 0,92->0,93->0,93->0,94

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen forum | sp 500 index | ceny ropy wti | ranking kryptowalut | zł kurs | comparic pl |

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here