Naga MarketsCzy Indie mogą stać się następnym motorem wzrostu na świecie? Już teraz są jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek świata. Blisko połowa 1,3 miliarda mieszkańców ma poniżej 25 lat i zapewnia 18 procent całkowitej siły roboczej na świecie.


Do roku 2025 około 550 milionów mieszkańców będzie określane jako klasa średnia. “Ostatnie reformy pomogą Indiom stać się trzecią gospodarką świata w przeciągu dekady” – mówi ekspert HSBC James Pomeroy.

Do tej pory każda próba przyspieszonego rozwoju trapiona była przez słabą infrastrukturę oraz niestabilną gospodarkę m in. wysoką inflację oraz dziurę budżetową. Teraz jednak może być inaczej, bowiem rozwija się sektor informatyczny oraz rośnie eksport. Inicjatywy technologiczne w takich dziedzinach, jak edukacja, biotechnologia i zdrowie łączą młode populacje i ducha przedsiębiorczości w Indiach.

Udział w rynku internetowym, zakupy on-line i e-handel pozostają w tyle, ale wzrost jest bardzo dynamiczny, młodzi ludzie korzystają z płatności cyfrowych i smartfonów.

>> Więcej komentarzy HSBC znajdziecie w dzisiejszej aktualizacji FxWatcher<<

Prognozy mówią o wzroście inwestycji i poprawie fundamentów ekonomicznych poprzez utrzymanie łagodnego wskaźnika inflacji co doprowadzi do szybkiego wzrostu napływu kapitału zagranicznego. Nowe Indie będą miały wpływ na wiele firm i krajów na całym świecie.

Indie są obecnie piątą na świecie gospodarką z udziałem zaledwie 3 procent globalnego PKB. Jednak mieszkańcy mogą się uczyć od doświadczeń innych krajów np. Chin poprzez reformy zarówno sektora gospodarczego, jak i społecznego, podniesienia wartości produkcji, wykorzystania demografii i inwestowania za granicą. Indie powinny głównie skupić się na się na popycie krajowym.

Zakłócenia spowodowane reformami, takimi jak nowy podatek od towarów i usług, oznaczają, że w ubiegłym roku wzrost o 7,1% nie zostanie powtórzony w tym roku. Jednak ciągła odbudowa sugeruje, że w ciągu najbliższych 10 lat Indie prawdopodobnie przegonią Niemcy i Japonię, aby stać się trzecią pod względem wielkości gospodarką na świecie (pod względem PKB).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFundamenty dla rynku walut – przegląd rynkowych stóp procentowych
Następny artykułBrickhill Capital sponsorem Southampton
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here