TMS


Czy Indie mogą stać się następnym motorem wzrostu na świecie? Już teraz są jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek świata. Blisko połowa 1,3 miliarda mieszkańców ma poniżej 25 lat i zapewnia 18 procent całkowitej siły roboczej na świecie.


Do roku 2025 około 550 milionów mieszkańców będzie określane jako klasa średnia. “Ostatnie reformy pomogą Indiom stać się trzecią gospodarką świata w przeciągu dekady” – mówi ekspert HSBC James Pomeroy.

Do tej pory każda próba przyspieszonego rozwoju trapiona była przez słabą infrastrukturę oraz niestabilną gospodarkę m in. wysoką inflację oraz dziurę budżetową. Teraz jednak może być inaczej, bowiem rozwija się sektor informatyczny oraz rośnie eksport. Inicjatywy technologiczne w takich dziedzinach, jak edukacja, biotechnologia i zdrowie łączą młode populacje i ducha przedsiębiorczości w Indiach.

Udział w rynku internetowym, zakupy on-line i e-handel pozostają w tyle, ale wzrost jest bardzo dynamiczny, młodzi ludzie korzystają z płatności cyfrowych i smartfonów.

>> Więcej komentarzy HSBC znajdziecie w dzisiejszej aktualizacji FxWatcher<<

Prognozy mówią o wzroście inwestycji i poprawie fundamentów ekonomicznych poprzez utrzymanie łagodnego wskaźnika inflacji co doprowadzi do szybkiego wzrostu napływu kapitału zagranicznego. Nowe Indie będą miały wpływ na wiele firm i krajów na całym świecie.

Indie są obecnie piątą na świecie gospodarką z udziałem zaledwie 3 procent globalnego PKB. Jednak mieszkańcy mogą się uczyć od doświadczeń innych krajów np. Chin poprzez reformy zarówno sektora gospodarczego, jak i społecznego, podniesienia wartości produkcji, wykorzystania demografii i inwestowania za granicą. Indie powinny głównie skupić się na się na popycie krajowym.

Zakłócenia spowodowane reformami, takimi jak nowy podatek od towarów i usług, oznaczają, że w ubiegłym roku wzrost o 7,1% nie zostanie powtórzony w tym roku. Jednak ciągła odbudowa sugeruje, że w ciągu najbliższych 10 lat Indie prawdopodobnie przegonią Niemcy i Japonię, aby stać się trzecią pod względem wielkości gospodarką na świecie (pod względem PKB).Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here