Naga MarketsHSBC i Morgan Stanley doradzają sprzedanie Kabla.
Źródło Fotolia.com

27.08.2013

Najpierw Barclays, a teraz HSBC zachęca do sprzedania GBP/USD przed jutrzejszym wystąpieniem prezesa Bank of England, Marka Carney’a.

Te artykuły również Cię zainteresują
Barclays: Trade tygodnia

Jutro, 28 sierpnia, przemawiał będzie prezes Banku Anglii, Mark Carney. Po ostatnich instrukcjach wyprzedzających (link do artykułu) opublikowanych przy okazji raportu kwartalnego rynki ruszyły kupować Funta w związku z nadzieją rychłego zwijania brytyjskiego QE i podwyższania stóp procentowych. HSBC uważa, że wystąpienie Marka Carney’a ostudzi te zapały.

“W rezultacie GBP może na wstępie osłabnąć z obawy, że [prezes BoE] będzie próbował przeciwdziałać wcześniejszym ruchom rynku [m.in. wyprzedaż Giltów i aprecjacja Funta – przyp. tłum.]. Na przykład, mógłby zaznaczyć możliwość dodatkowego QE – taktyka ta straciła przychylność większości MPC, jednak ostatnio nawet arcy-jastrząb Martin Weale wsparł taki ruch. W obecnych okolicznościach, gdy sygnały płynące z gospodarki poprawiają się, wprowadzanie QE byłoby jednoznacznie wymierzone w obniżenie rentowności Giltów i spuszczenie nieco pary z Funta” – wyjaśnia HSBC i dodaje – “Preferujemy sprzedawanie Funta względem Dolara. Wzrosty z 1.48 w lipcu wyczyściły dużą część taktycznych shortów, jednak porażka przed poziomem 1.5750 sugeruje, że brak jest chętnych na długie pozycje.”

W związku z prognozą, HSBC otworzył macro-taktycznego short’a na GBP/USD z celem na 1.5050 i SL 1.5820.

Podobnie Morgan Stanley utrzymuje krótką pozycję z poziomu 1.5570 z SL na 1.5750 i celem na 1.48, wyjaśniając: “Pozostajemy niedźwiedziami na GBP, jako że coraz trudniejsze będzie dla gospodarki UK sprostanie oczekiwaniom odnośnie wzrostu, zwłaszcza w sytuacji postępującego delewarowania i niskiej produktywności. Spodziewamy się, że BoE cofnie się w obliczu ostatnich wzrostów oprocentowania hipotek.”

Zapraszam do dyskusji na temat rynku Forex, banków centralnych oraz bieżącej sytuacji fundamentalnej na FORUM.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here