Naga MarketsHSBC i Morgan Stanley doradzają sprzedanie Kabla.
Źródło Fotolia.com

27.08.2013

Najpierw Barclays, a teraz HSBC zachęca do sprzedania GBP/USD przed jutrzejszym wystąpieniem prezesa Bank of England, Marka Carney’a.

Barclays: Trade tygodnia

Jutro, 28 sierpnia, przemawiał będzie prezes Banku Anglii, Mark Carney. Po ostatnich instrukcjach wyprzedzających (link do artykułu) opublikowanych przy okazji raportu kwartalnego rynki ruszyły kupować Funta w związku z nadzieją rychłego zwijania brytyjskiego QE i podwyższania stóp procentowych. HSBC uważa, że wystąpienie Marka Carney’a ostudzi te zapały.

“W rezultacie GBP może na wstępie osłabnąć z obawy, że [prezes BoE] będzie próbował przeciwdziałać wcześniejszym ruchom rynku [m.in. wyprzedaż Giltów i aprecjacja Funta – przyp. tłum.]. Na przykład, mógłby zaznaczyć możliwość dodatkowego QE – taktyka ta straciła przychylność większości MPC, jednak ostatnio nawet arcy-jastrząb Martin Weale wsparł taki ruch. W obecnych okolicznościach, gdy sygnały płynące z gospodarki poprawiają się, wprowadzanie QE byłoby jednoznacznie wymierzone w obniżenie rentowności Giltów i spuszczenie nieco pary z Funta” – wyjaśnia HSBC i dodaje – “Preferujemy sprzedawanie Funta względem Dolara. Wzrosty z 1.48 w lipcu wyczyściły dużą część taktycznych shortów, jednak porażka przed poziomem 1.5750 sugeruje, że brak jest chętnych na długie pozycje.”

W związku z prognozą, HSBC otworzył macro-taktycznego short’a na GBP/USD z celem na 1.5050 i SL 1.5820.

Podobnie Morgan Stanley utrzymuje krótką pozycję z poziomu 1.5570 z SL na 1.5750 i celem na 1.48, wyjaśniając: “Pozostajemy niedźwiedziami na GBP, jako że coraz trudniejsze będzie dla gospodarki UK sprostanie oczekiwaniom odnośnie wzrostu, zwłaszcza w sytuacji postępującego delewarowania i niskiej produktywności. Spodziewamy się, że BoE cofnie się w obliczu ostatnich wzrostów oprocentowania hipotek.”

Zapraszam do dyskusji na temat rynku Forex, banków centralnych oraz bieżącej sytuacji fundamentalnej na FORUM.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here