Naga MarketshpO tym, że HP dokona masowych zwolnień, wiadomo od dawna. Zaczęły się już trzy lata temu i potrwają jeszcze jakiś czas. Dyrektor Finansowy Cathie Lesjak zapowiedziała, że poza planowanymi 55 000 zwolnieniami osób dokona jeszcze ścięcia dodatkowych 5% personelu. Nie znamy jeszcze dokładnych liczb, wiadomo jednak, że restrukturyzacja firmy przeprowadzana przez Lesjak jeszcze się nie zakończyła.


Lesjak przekazała analitykom z Wall Street podczas rozmowy konferencyjnej: “Jesteśmy blisko końca zapoczątkowanego w 2012 roku programu restrukturyzacyjnego. W trzecim kwartale odeszło 3900 osób. Do końca czwartego kwartału zamierzamy rozszerzyć nasze pierwotne szacunki w wysokości 55 tys. osób o kolejne 5%”. Według szacunków prasy amerykańskiej, HP dotychczas zwolniło około 51 900 osób.

Po październiku dojdzie do kolejnego ważnego ruchu w spółce, a mianowicie do podziału HP na dwie firmy. Mogą z tym się łączyć kolejne zwolnienia, ale z drugiej strony trzeba będzie zatrudnić drugi dział HR, prawy czy IT. Nie wiadomo, czy po tym ruchu łączna liczba pracowników dwóch firm będzie większa niż w “starym” HP. CEO firmy, Meg Whitman obiecuje, że to będzie już ostatnia faza trwającej trzy lata restrukturyzacji.

HP
Dziś HP zaczyna z mocnym startemConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here