Naga MarketshpSezon wyników dobiegł już końca i w następnych tygodniach tylko nieliczne spółki będą publikować sprawozdania finansowe. W ciągu najbliższych dni najciekawiej zapowiada się raport jednego z gigantów z branży komputerowej, czyli HP Inc.


HP Inc jest jedną spółek, która wcześniej tworzyła koncern Hewlett-Packard. Od listopada zeszłego roku jest notowana na nowojorskiej giełdzie, jako oddzielny podmiot. Dlatego też nadchodzące sprawozdanie będzie dobrym momentem na podsumowania dotychczasowych poczynań firmy. Jej wyniki za kwartał zakończony w październiku zostaną opublikowane już po dzwonku kończącym wtorkową sesję na Wall Street. Konsensus celuje w EPS na poziomie 36 centów przy przychodach w kwocie 11.84 mld dolarów. Jeśli oczekiwania rynku by się potwierdziły, oznaczałoby to zdecydowane pogorszenie w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku – firma wypracowała wtedy 93 centy zysku na jedną akcję. HP Inc zdecydowanie odczuł spowolnienie na rynku komputerów osobistych, które miało miejsce w ostatnich latach.

Niemniej jednak wśród opinii domów maklerskich nie brakuje tych, które w sposób pozytywny odnoszą się do dalszych perspektyw spółki. Na 25 rekomendacje 9 to “kupuj”, a 16 to “trzymaj”. Nie ma pośród nich zaleceń do sprzedaży walorów HP Inc. Średnia cena docelowa prognoz to 15.94 dolara, czyli niemal tyle samo, ile wynosi obecna wycena rynkowa walorów firmy.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

dgictpo6f2ivasjbacx7_1479810815265_hpqNotowania spółki systematycznie poruszają się wzdłuż kanału wzrostowego. W ostatnich dniach obserwowaliśmy cofnięcie spod maksimum wyznaczonego przy poziomie 16,18 dolara. Obecnie scenariuszem bazowym byłby re-test tej strefy, chyba że doszłoby do dużego rozczarowania po stronie wyników HP Inc. Wtedy powinniśmy zobaczyć zdecydowany ruch w stronę dolnego ograniczenia kanału wzrostowego.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here