Naga MarketsWczorajsza dobra sesja w Stanach Zjednoczonych ponownie zachęca byki do myślenia o ataku na kluczowe opory dla poszczególnych indeksów. Takiemu atakowi sprzyjają kontrakty na amerykańskie indeksy, które od rana znajdują się po zielonej stronie.

Wizja ciekawszych wydarzeń sprawia, że proponuję przyjrzeć się trzem amerykańskim spółkom, którymi można handlować za pośrednictwem brokera ACFX.

Po wczorajszym dobrym dniu trzeba mocniej przyglądać się spółce HEWLETT-PACKARD.

HP - wykres H1
HP – wykres H1

Walor od początku kwietnia zaczął drożeć i aktualnie zbliża się do linii oporu wyznaczonej przez szczyty z 23 marca. Jeśli bykom udałoby się z marszu pokonać wspomniany poziom otwarta zostałaby perspektywa ruchu w kierunku dolnego ograniczenia luki cenowej z 25 lutego. Jeśli natomiast kurs nie pokonałby „z marszu” wspomnianego oporu warto będzie poczekać na niższych poziomach z możliwością zajęcia ciekawej pozycji.

Po tym jak ALCOA odrobiła w całości straty powstałe po przedstawieniu wyników finansowych za pierwszy kwartał 2015 roku proponuję powrócić do mocniejszej obserwacji spółki.

ALCOA - wykres H1
ALCOA – wykres H1

Od dołka 27 marca kupujący przejęli inicjatywę w celu wyprowadzenia większej wzrostowej korekty ostatnich spadków. Plany te zostały pokrzyżowane przez wspomniane sprawozdanie finansowe. Jeśli popytowi udałoby się wyjść powyżej szczytu z 8 kwietnia świadczyłoby to o jego sile i sporym potencjale wzrostowym spółki.

Ostatnią przygotowaną na dziś propozycją jest AMERICAN EXPRESS.

AMERICAN EXPRESS - wykres H4
AMERICAN EXPRESS – wykres H4

Spółka po silnych styczniowych spadkach weszła w dwumiesięczną fazę stabilizacji kursu. Uwagę przykuwają w tym miejscu ciągle małe możliwości strony popytowej, która doprowadziła do tej pory tylko do skromnego /jak na skalę wcześniejszego ruchu/ odbicia. Efekt jest taki, że kurs znajduje się przy poziomach minimów z 17 lutego. Ich ostateczna utrata powinna prowadzić do wygenerowania kolejnej fali spadkowej.


Potencjalne zagrania na dziś to cykl powstający przy wsparciu brokera ACFX. Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here