Naga MarketsHoward Marks, “prorok”, który przewidział bańkę dot comów ostrzega przed Bitcoinem i Ethereum.

Howard Marks, jeden z najbardziej cenionych inwestorów, którego firma Oaktree Capital zarządza 99 miliardami dolarów ostrzega swoich klientów przed inwestowaniem w waluty cyfrowe. 


Dynamiczny wzrost kursu wieszczy bańkę?

Kurs Bitcoina wzrósł w tym roku o ponad 165 proc. a w skrajnym momencie było to ponad 208 proc. Jeszcze więcej bo ponad 2400 proc. podrożała druga najpopularniejsza kryptowaluta – Ethereum, której wzrost w połowie czerwca wynosił ponad 5000 proc.

Współprzewodniczący Oaktree Capital słynie ze swoich wstępnych projekcji inwestycyjnych. Przewidział on kryzys finansowy i bańkę dotcom.

“Moim zdaniem cyfrowe waluty są niczym innym, jak bezpodstawną modą (a być może nawet piramidą finansową), opierającą się na chęci przypisania wartości do czegoś, co w rzeczywistości warte jest niewiele lub nic ponad to, ile ludzie będą skłonni za to zapłacić bez względu na realną tego wartość” – napisał w specjalnym liście do inwestorów Mark Howard.

Porównał on obecną sytuację na kryptowalutach do bańki tulipanowej z 1637 roku oraz bańki na akcjach Kompanii Mórz Południowych (South Sea Company) z 1720 r. i bańki internetowej z 1999 roku.

“Poważne inwestycje polegają na zakupie rzeczy, których cena jest atrakcyjna w stosunku do ich rzeczywistej wartości” – napisał. “Z drugiej strony, spekulacje pojawiają się w chwili, gdy ludzie zaczynają kupować coś bez zwracania uwagi na wartość bazową i realną cenę” – dodaje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCzy oRGR na złocie otworzy drogę do dalszych wzrostów?
Następny artykułEURJPY – ruch w formacji inside bar
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here