Howard Marks, “prorok”, który przewidział bańkę dot comów ostrzega przed Bitcoinem i Ethereum.

Howard Marks, jeden z najbardziej cenionych inwestorów, którego firma Oaktree Capital zarządza 99 miliardami dolarów ostrzega swoich klientów przed inwestowaniem w waluty cyfrowe. 


Dynamiczny wzrost kursu wieszczy bańkę?

Kurs Bitcoina wzrósł w tym roku o ponad 165 proc. a w skrajnym momencie było to ponad 208 proc. Jeszcze więcej bo ponad 2400 proc. podrożała druga najpopularniejsza kryptowaluta – Ethereum, której wzrost w połowie czerwca wynosił ponad 5000 proc.Współprzewodniczący Oaktree Capital słynie ze swoich wstępnych projekcji inwestycyjnych. Przewidział on kryzys finansowy i bańkę dotcom.

“Moim zdaniem cyfrowe waluty są niczym innym, jak bezpodstawną modą (a być może nawet piramidą finansową), opierającą się na chęci przypisania wartości do czegoś, co w rzeczywistości warte jest niewiele lub nic ponad to, ile ludzie będą skłonni za to zapłacić bez względu na realną tego wartość” – napisał w specjalnym liście do inwestorów Mark Howard.

Porównał on obecną sytuację na kryptowalutach do bańki tulipanowej z 1637 roku oraz bańki na akcjach Kompanii Mórz Południowych (South Sea Company) z 1720 r. i bańki internetowej z 1999 roku.

Dalsza część artykułu pod filmem
“Poważne inwestycje polegają na zakupie rzeczy, których cena jest atrakcyjna w stosunku do ich rzeczywistej wartości” – napisał. “Z drugiej strony, spekulacje pojawiają się w chwili, gdy ludzie zaczynają kupować coś bez zwracania uwagi na wartość bazową i realną cenę” – dodaje.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz współtwórca kanału Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019 oraz Srebrnym Laurem Invest Cuffs w kat. Analityk Roku 2022.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj