Naga MarketsDynamiczny rozwój technologii blockchain pokazuje, że nie ma tak naprawdę rzeczy, której nie da się „ztokenizować”, czyli sprzedać z wykorzystaniem rynku kryptowalutowego. Kolejnym przykładem jest projekt Blockchain Hotels, który założyciele promują jako „budowę światowej klasy hoteli opartych o blockchain”. Swoją ofertę kierują przede wszystkim do Cyfrowych Nomadów, czyli osób zmieniających tradycyjne patrzenie na codziennie wykonywaną pracę.


Hotele 2.0 dla Pracowników 2.0

Nomada, czyli inaczej koczownik, to wędrowiec nieposiadający stałego miejsca zamieszkania. Ostatnie lata kreują natomiast „cyfrowych nomadów” (ang. Digital Nomads), którzy dzięki współczesnej technologii oraz powszechnemu dostępowi do Internetu mogą wykonywać swoją pracę zarobkową z każdego miejsca na ziemi. Chociaż cyfrowymi nomadami zostają przede wszystkim freelancerzy z branży programistycznej i szeroko rozumianego IT, to coraz częściej koczowniczy tryb życia prowadzą osoby zatrudnione na stałe w konkretnych firmach, mogące jednak świadczyć swoją pracę spoza fizycznej siedziby przedsiębiorstwa. W związku z tym nie ma różnicy czy dzienne obowiązki wykonuje się z wieżowca w Warszawie, z kawiarenki pod Wieżą Eiffela, czy też ze słonecznej plaży na obcym kontynencie.

Właśnie do wspomnianych przed chwilą pracowników 2.0 skierowana jest oferta hoteli 2.0, pomysłu Blockchain Hotels, przeprowadzającego autorskie ICO (emisję tokenów kryptograficznych), oparte o standard ERC20: „Budujemy globalną sieć hoteli w najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych lokalizacjach na świecie. Zdecentralizowane względem źródeł wody i energii elektrycznej obiekty, całkowicie różnią się od konwencjonalnego postrzegania turystyki pobytowej, dostarczając dużo więcej zabawy. Każdy hotel będzie stanowić oazę pozytywnej energii, rozrywki, wolności i ducha innowacji” – czytamy na stronie projektu.

Rezerwacja miejsc oraz płatność za usługi we wspomnianych hotelach ma się odbywać przy pomocy autorskiej kryptowaluty, Hotel Coin (HCI), zmieniając dotychczasowe podejście do turystyki kryptowalutowej. Projekt znajduje się dopiero w fazie koncepcyjnej, stojące za nim osoby twierdzą jednak, że pomysł skazany jest na sukces. Robert Szymański, jeden ze współzałożycieli projektu odpowiedzialny za działania sprzedażowe w rozmowie z Comparic.pl twierdzi, że Blockchain Hotels odpowiada po prostu na zapotrzebowanie rynku, oferując komfortowe warunki życia z przestrzeniami dostosowanymi do pracy: to co wyróżnia naszą sieć hoteli, to integralne połączenie z przestrzenią co-workingową. Ma to zapewnić naszym gościom elastyczność w podróży, możliwość odpoczynku i pracy w jednym obiekcie” – twierdzi Szymański.

Z danych Blockchain Hotels wynika, że do 2030 r. w USA 40% populacji stanowić będą cyfrowi Nomadzi, a sam projekt Hotel Coin zgromadził społeczność 14 tysięcy inwestorów oczekujących na początek sprzedaży tokenów, który będzie miał miejsce w tym tygodniu:

„Naszym celem jest, aby nasi inwestorzy mogli swobodnie obracać walutą hotelową (HCI- Hotel Coin), więc priorytetem po zakończeniu ICO będzie upublicznienie waluty na największych giełdach. Aktualnie trwają rozmowy i negocjacje. Z giełdami mamy podpisane umowy poufności, więc nie mogę mówić, co to za giełdy, lecz dokładamy wszelkich starań aby płynność była na najwyższym poziomie. Hotel Coin to również wewnętrzny ekosystem finansowy, więc użytkownicy naszej waluty przy użyciu aplikacji będą mogli płacić za wszystkie udogodnienia, które będą dostępne w hotelach, takie jak skutery wodne, łodzie podwodne, skutery elektryczne, jedzenie, noclegi” – zachęca do inwestycji w swój projekt współzałożyciel Blockchain Hotels.

Crowdfunding przez ICO – czy ztokenizowany hotel zbierze odpowiednią liczbę funduszy?

Twórcy Hotel Coin uczciwie przyznają, że aktualnie nie prowadzą rozmów z tradycyjnymi hotelami, gdyż ich przedstawiciele „nie do końca rozumieją” koncepcję blockchainowego hotelarstwa. Cały projekt jest jak na razie konceptem, na którego realizację niezbędne są środki. Jeżeli te uda się zgromadzić w ramach ICO, to pierwsza inwestycja hotelowa zostanie zrealizowana w Peurto Rico.

Wizualizacje z pewnością wyglądają zachęcająco, należy jednak pamiętać, że ponad połowa wszystkich projektów kryptowalutowych realizowanych poprzez initial coin offering „umiera” już po kilku miesiącach:

Potencjalni inwestorzy zainteresowani projektem powinni najpierw zapoznać się z whitepaper dostępnym pod linkiem i dopiero po jego przestudiowaniu podjąć indywidualną i świadomą decyzję. Sama koncepcja wydaje się bowiem jak najbardziej ciekawa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo dobrze, że branża hotelarska otwiera się na takie rozwiązania, to zdecydowanie system wyznaczający trendy na przyszłość i warto uczestniczyć w jego prężnym rozwoju. Jestem ciekaw czy mniejsze noclegownie pokroju http://www.noclegiuanety.pl/ także pójdą z duchem czasu i wprowadzą podobne rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here