Naga MarketsSilny wzrost inflacji w USA działał jak katalizator dla cen złota w ostatnich tygodniach. Stratedzy z TD Securities uważają, że żółty metal może kontynuować swój wzrost również w przyszłym roku. Podobnego zdania są eksperci z Societe Generale, którzy oczekują wzrostu w kierunku 1950 USD za uncję w I kwartale 2022 roku. Kurs XAU/USD wzrósł w minionym tygodniu ponad 2,5% zamykając się na poziomie 1864 USD.

Prognoza cen złota: XAU/USD wzrośnie do 1950 USD w I kwartale 2022 r. – SocGen

Zobowiązanie Fed do wspierania gospodarki, przy jednoczesnym umożliwieniu wzrostu inflacji, skłania strategów z Societe Generale do zrewidowania swoich prognoz dotyczących złota. Oczekują, że kurs XAU/USD wyniesie średnio 1950 USD w pierwszym kwartale 2022 roku.Nadal jesteśmy byczo nastawieni do złota w najbliższym czasie, ponieważ oczekujemy, że polityka monetarna i fiskalna w USA pozostanie wysoce akomodacyjna. Rzeczywiście, Fed wydaje się niechętnie podnosić stopy procentowe, co w połączeniu z wysoką inflacją tworzy idealną mieszankę ujemnych realnych stóp dla złota – napisano w raporcie.

Ponowne zobowiązanie Fed do wspierania gospodarki przy jednoczesnym zwiększaniu inflacji skłoniło ekspertów do zrewidowania swojej prognozy.

Obecnie oczekujemy, że cena złota w I kwartale 2022 r. wyniesie średnio 1950 USD. Następnie żółty metal powinien stopniowo spadać do 1700 USD w czwartym kwartale 2022 r., gdy sytuacja się znormalizuje – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here