Naga MarketsByk z Wall StreetRezerwa Federalna (Fed) ogłosiła rozpoczęcie taperingu w listopadzie i w przeciwieństwie do zmniejszenia miesięcznych zakupów obligacji skarbowych i papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką przez bank centralny w 2013 r., rynek akcji zniósł to nadzwyczaj dobrze. Rynek w latach 2013-2014 powrócił do trendu wzrostowego, tak jak Wall Street robi to teraz, odrabiając straty z października i odnotowując w tym miesiącu nowe rekordy na Dow Jones, S&P 500 i Nasdaq. Czy hossa na Wall Street będzie kontynuowana mimo zacieśniania monetarnego?

  • Wyraźny komunikat prezesa Fed Jerome’a ​​Powella, że ​​nie podniesie wkrótce stóp i uważa, że ​​inflacja się ustabilizuje, na razie jest dobra dla rynków akcji
  • Obecna kadencja Powella kończy się w lutym. Inflacja osiągnie blisko 6% w IV kwartale, więc inwestorzy powinni wypatrywać słabości rynku na początku 2022 r.,
  • Jeśli gospodarka była wystarczająco silna, aby wytrzymać usunięcie wspierającej aktywności skupu obligacji, to jest wystarczająco zdrowa, aby kontynuować samodzielną ekspansję
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Listopadowa gorączka na Wall Street mimo zacieśniania Fedu

Po komentarzach Bernanke’a w maju 2013 r. akcje spadły o 5,8% w następnym miesiącu i do końca w roku rynek wzrósł o 17,5%. W 10-miesięcznym okresie taperingu, od połowy grudnia 2013 r. do końca października 2014 r., S&P 500 wzrósł o 11,5%, według CFRA Research. Prawdopodobne rozumowanie jest takie, że inwestorzy doszli do wniosku, iż jeśli gospodarka była wystarczająco silna, aby wytrzymać usunięcie wspierającej aktywności skupu obligacji, to jest wystarczająco zdrowa, aby kontynuować samodzielną ekspansję.W licznych przypadkach od czasów II wojny światowej, kiedy akcje odnotowały spadek, rynek nadal rósł w następnym miesiącu kalendarzowym, osiągając średnio 3,3% — i był wyższy przez 92% czasu. W tym przypadku byłby to listopad (październik był miesiącem korekty). Gorący początek tego miesiąca nie powinien być niespodzianką, ponieważ według historii średni zwrot wynosi 3,3% w tych miesiącach kalendarzowych, które następują po cyklu taperingu.

Korekty są normalne dla rynków akcji i powszechne podczas długich rynków byka. W rzeczywistości dane CFRA pokazują, że rynek zyskał średnio 8,4% w ciągu następnych 100 dni kalendarzowych po powrocie do trendu wzrostowego.

Tym razem oznaczałoby to rajd pod koniec stycznia. Jednak historia pokazuje, że po tym okresie inwestorzy powinni być przygotowani na kolejny atak zmienności. Akcje miały tendencję do ponownego spadku o 5% lub więcej, zgodnie z historią S&P 500, co w tym cyklu spowodowałoby spadek w lutym, historycznie drugim najgorszym miesiącu w roku dla akcji.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Indeks S&P 500 pobija kolejne rekordy

Notowania indeksu S&P 500 kontynuują wzrost piąty tydzień z rzędu docierając powyżej poziomu 4700 ustanawiając nowe historyczne maksimum 4718. Po korekcie w październiku kupujący z impetem przebili poziom 4545, który obecnie stanowi główne wsparcie cenowe dla trendu wzrostowego. Dopóki kurs utrzymuje się powyżej przewaga kupujących powinna być kontynuowana.

Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview
Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs hrywny nbp | gpw mbank | średni kurs korony szwedzkiej nbp | gpw ten square games | mercator kurs | kurs forinta nbp | bitcoin info |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here