Naga MarketsDziś wyjątkowo raport będzie opierał się o wykresy. Nie sposób mówić o zawieraniu transakcji nie odnosząc się do punktu określonego w cenie i czasie. Wykresy nadają się do tego najlepiej.

Pracujemy nad przygotowaniem społeczności inwestorów, którzy wspólnie typowaliby zagrania, analizowali wykresy oraz zawierali transakcje. Wszystko po to, aby wiedzę przekuć w działanie, czyli zawieranie transakcji i zarabianie pieniędzy. Pojawi się tez opcja mojego osobistego mentoringu. Jeśli więc jesteś zainteresowany, a nie masz jeszcze dostępu do Grupy Globalnego systemu Inwestowania na Facebooku – ważne: jest to grupa zamknięta – zgłoś nam swój akces na maila vip@infoinwestor.pl. Grupa dostępna tylko osób korzystających choćby z jednej usługi na www.infoinwestor.pl

Zaczynamy od szerszego spojrzenia na rynek surowców, czyli indeks CRB. Kolejno wykres tygodniowy i wykres dzienny. Sytuacja chyba nie wymaga zbyt rozległego komentarza. Najważniejszym jest fakt zakończenia kilkuletnich spadków i wzrostowy zwrot, gdzie obecnie oczekiwane byłoby budowanie elliottowskiej piątki (obecnie powstaje fala 3 z pięciu).

Indeks CRB W1
Indeks CRB W1
Indeks CRB D1
Indeks CRB D1

Ale dziś miała być mowa o surowcach rolnych, czyli „ziarenkach”, dlaczego?

Otóż na przełomie roku typowaliśmy w naszych cotygodniowych odprawach Globalnego Systemu Inwestowania instrumenty z największym potencjałem, a wśród nich pojawiły się właśnie „ziarenka”. Minęło 3 miesiące i… jedne są już na dużym plusie, inne dopiero po korekcie, a przed potencjalnym możliwym wzrostem…

Liderem w tym układzie jest Soja:

Soja W1
Soja W1
s
Soja D1

Dynamika ostatnich dni pokazuje budowanie fali trzeciej w impulsie, czyli najciekawszy czas dla inwestora, który posiada pozycję.

Jak dołączyć? O tym na poniedziałkowych Odprawach. W każdym razie ja pozycję mam już od trzech miesięcy:

Soja D1
Soja D1

Ale, aby nie kończyć w tak „nieprzyjemny” sposób popatrzmy na inne ziarenka, może tam znajdziemy kolejne okazje:

Pszenica W1
Pszenica W1
Pszenica D1
Pszenica D1

Jak widać na pierwszym z powyższych wykresów – Pszenica (świece tygodniowe) – kończy ona bardzo dużą strukturę spadków, gdzie obecnie będąc na dołku od trzech miesięcy przeżywa okres akumulacji.

Wykres dzienny pokazuje falę wzrostu 1- niebieskie oraz długą i głęboką korektę ABC w fali 2. W konsekwencji należałoby oczekiwać wzrostów do co najmniej 505 w krótkim terminie bo w długim możliwe są znacznie wyższe poziomy. Stąd wniosek, że każda korekta na mniejszym interwale niż dzienny (H4, H1) powinna być wykorzystywana do brania pozycji na wzrost.

Z ciekawych surowców z tej grupy można wskazać jeszcze Kukurydzę i Bawełnę, ale o nich w poniedziałkowych analizach dla abonentów analiz na www.infoinwestor.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here