Naga MarketsABC Inwestowania – to już dziś!Hossa na Wall Street potrwa nie tylko w końcówce tego roku, twierdzi analityk TMS

Już dziś i jutro (18 i 19 września 2020 roku) odbywa się I edycja konferencji ABC Inwestowania. Wydarzenie to otworzy przed Tobą drzwi do edukacji na temat rynków finansowych. Jeżeli chcesz inwestować, natomiast czujesz, że Twoja wiedza jest niewystarczająca, jesteś we właściwym miejscu.

Trendy na rynkach akcji i walut w końcówce 2020 roku

W szóstym panelu konferencji poświęconemu trendom na rynkach akcji oraz walut w tym roku, gośćmi Dawida Augustyna są: Bartosz Sawicki oraz Przemysław Kwiecień.

Co musi się wydarzyć, żeby NASDAQ wylądował na 14 tys. pkt?

– Myślę, że nic specjalnego nie musi się wydarzyć. Moda inwestycyjna na te 7-8 spółek inwestycyjnych, może 10, nie powinna przeminąć i zakładam, że hossa na Wall Street i dobre nastroje na rynkach powinny być obserwowane nie tylko w końcówce tego roku, ale także w kolejnych lat. – stwierdził kierownik działu analiz TMS Brokers, Bartosz Sawicki.

– Jest kilku agentów, którzy będą wyhamowywać jakiekolwiek głębsze korekty na rynkach akcji. Na razie jednym z tych agentów jest Donald Trump. Zaryzykuje tezę, że w końcówce kampanii nie będzie chciał zrobić czegokolwiek co pogorszyłoby nastroje na rynkach finansowych. Z drugiej strony, Fed zdaje sobie sprawę, że polityka jaką stosuje nie jest w stanie wesprzeć popytu. Jedyne co może zrobić to łagodzić warunki finansowe i tym kanałem będzie starać się działać na gospodarkę. Jeśli ma być jakiś jakikolwiek dla amerykańskiego konsumenta, to on musi przyjść ze strony polityki fiskalnej. – dodał.

– Trzecia rzecz to, że w rajdzie indeksów giełdowych, które napędzało siedem spółek technologicznych, nie brała udziału od początku branża finansowa w takim stopniu jak można było się tego spodziewać. Długo, w maju i kwietniu, wiele instytucji cały czas zalecało niedoważanie rynku akcji. Zdaje się, że w obecnym środowisku, te instytucje będą polowały na jakąkolwiek większą korektę i będą ją wygaszać starając się załapać na ten pociąg, który niby odjechał, ale może uda się go na jakimś zakręcie dogonić. – zauważył Sawicki.

Dołącz już teraz!

– Nie spodziewam się 14 tys. pkt. w grudniu, ale ta korekta na razie na NASDAQu jest niewielka. Nie można mówić o korekcie, bo europejskie indeksy sa tam gdzie były kilka tygodni temu. Risk on na wielu rynkach jest w pełni: dolar jest słaby i jest wyprzedany na rynku walutowym. Wiele walut EM jest bardzo wysoko i w ogóle nie przejęło się tym co wydarzyło się na kilku technologicznych spółkach. – skomentował sytuację na rynkach Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.

Dalsza część rozmowy i więcej na temat problemu informacji poufnych znaleźć można na oficjalnej stronie konferencji ABC Inwestowania.

Jeśli nie zdążyłeś na wystąpienie online na żywo – bez obaw! Wystarczy, że zarejestrujesz się na na oficjalnej stronie wydarzenia. Czekają tam na Ciebie kolejne wystąpienia, ale także te, które już się odbyły. Całe wydarzenie jest bezpłatne!

Zarejestruj się i odbierz nagranie z konferencji!

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here