Naga MarketsS&P 500 będzie rósł aż do końca 2022 roku, po czym nastąpi silna bessaAmerykański indeks S&P 500 kontynuował poprawę w drugim kwartale – najlepszym od 1998 r. – po silnym załamaniu na początku 2020 roku. Niemniej ekonomiści z Capital Economics oczekują, że dobre wyniki spółek amerykańskich zakończą się w ciągu najbliższych dwóch i pół roku. Z tego wynika, iż hossa na Wall Street może potrwać do końca 2022 roku. S&P 500 wzrósł w minionym tygodniu o 4% docierając do poziomu 3130.

  • Apetyt inwestorów na ryzyko nadal rośnie
  • COVID-19 wyraźnie ogranicza aktywność gospodarczą w USA
  • Przegrana Trumpa w wyborach przyspieszy przecenę na rynkach

Wall Street czeka silna przecena dopiero w 2023 roku?

W ocenie ekspertów w USA są cztery sektory, które na chwilę obecną najmniej ucierpiały w wyniku kryzysu i które zasadniczo stanowiły najwięcej, jeśli nie całość, utraconego wówczas gruntu:

  • Opieka zdrowotna;
  • Usługi komunikacyjne;
  • Technologie informacyjne;
  • Uznaniowość w wydatkach konsumentów.

Pięć największych firm S&P 500, które stanowią znaczną część jego niedawnej siły, znajdują się w trzech z czterech sektorów. Wątpimy, aby ich ostatnie lepsze wyniki szybko się rozwinęły. Środki dystansowania społecznego sprzyjają niektórym modelom biznesowym. Ich silne bilanse oznaczają, że są w dobrej pozycji, aby przetrwać uderzenie w przychody. Dodatkowo Biden pokonując Sandersa w nominacji demokratycznej zmniejszył szanse na działania antymonopolowe – napisano w raporcie.

Oczekujemy, że solidne wyniki spółek amerykańskich zakończą się w ciągu najbliższych 2 i pół roku (koniec 2022 r.), ponieważ apetyt inwestorów na ryzyko nadal rośnie, a dolar amerykański słabnie – dodano.

Analitycy wskazali na dwa potencjalne wydarzenia, które nie zostały uwzględnione w ich podstawowych prognozach, a które również wzmocniłyby ten pogląd.

Pierwsze to wyraźne ograniczenie aktywności gospodarczej wynikające z ponownego wzrostu liczby przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Drugie to wygrana demokratów w wyborach w USA w listopadzie, co wydaje się wysoce prawdopodobne w oparciu o rynki bukmacherskie. Może to doprowadzić do wzrostu podatków od przedsiębiorstw i niektórych innych zasad nieprzyjaznych kapitałowi, co w konsekwencji zahamowałoby hossę na Wall Street – podsumowano.

Szukasz informacji o rekomendacjach banków na Forex? Sprawdź nasz cotygodniowy raport o dużych bankach. Pobierz raport!
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs S&P 500 na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs S&P 500 na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here