Naga Marketsbyk patrzący w wykresyŚrodowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, ostatni powiew optymizmu na globalnych rynkach akcyjnych przewyższył piętrzącą się niepewność dot. przyszłości polskiej gospodarki. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 1,51% tym samym przedłużając impuls wzrostowy z wtorku.

  • WIG20 ponownie przy 2000 punktów
  • CCC, Dino i PKO największymi wygranymi środy
  • Ponad 200 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Polski parkiet cały na zielono. Powiało optymizmem na GPW

Środowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się mocno pozytywnym akcentem. Aż 18 spółek z WIG20 zakończyły dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 1,51%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 66 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,4 mld zł. 212 spółek zakończyło dzień wyżej (52,6%), a 131 odnotowało spadek (32,5%). Z kolei 60 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Projekt, Allegro i KGHM. Najmocniej rosła dziś spółka CCC (WIG20)(+9,94%) oraz Serinus (+14,95%), a silniej spadała firma KGHM (WIG20)(-0,11%) oraz KCI (-14,86%).

WIG20 ponownie dociera w okolice 2000 pkt

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była kontynuacją impulsu wzrostowego, który miał miejsce we wtorek. Po tym jak w poniedziałek kurs przetestował lokalny poziom wsparcia 1913 kurs kontynuuje ruch na północ docierając w środę ponownie w okolice psychologicznej bariery 2000.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Jej przebicie otworzyłoby drogę do dalszych wzrostów z celem na okrągły poziom 2200, gdzie znajduje się tegoroczny szczyt. Z drugiej strony główne wsparcie znajduje się w strefie 1884 – 1900 i dopiero spadek poniżej wyhamowałby presję popytu.

CCC wzrasta w środę niemal 10%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka CCC, która odnotowała dziś potężny wzrost rzędu 9,94%. To sprawiło, iż akcje zdołały przebić grudniowe maksimum w okolicach 77-78, gdzie przebiegała formacja podwójnego szczytu. W przypadku dalszej aprecjacji aktywów kolejnym celem będzie psychologiczny poziom 100.

Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview
Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem po wznowieniu handlu w centrach handlowych od soboty tj. 28 listopada 2020 r. na rynku polskim działa obecnie 860 z 1050 sklepów Grupy CCC, poinformował prezes CCC Marcin Czyczerski. Wedłu niego, dopiero początek grudnia pokaże prawdziwe tendencje zakupowe Polaków.

KGHM jedynym przegranym sesji na WIG20

Z kolei jedynym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka KGHM, która ostatecznie zamknęła się niewielkim spadkiem o -0,11%. Pomimo tego kurs pozostaje na rekordowo wysokich poziomach, a dalszy wzrost i przebicie grudniowego szczytu w okolicach 190 otworzyłby drogę w kierunku psychologicznego oporu 200. Z drugiej strony dopiero trwały spadek poniżej lokalnego wsparcia 176 wyhamowałby nieco presję kupujących.

Kurs KGHM na interwale dziennym, tradingview
Kurs KGHM na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie KGHM Polska Miedź S.A. zwiększa liczbę ultraszybkich punktów ładowania. Działają już cztery nowoczesne stacje ładowania samochodów elektrycznych działają już w Zagłębiu Miedziowym. To kolejne elementy realizacji strategii spółki.

Huta Miedzi Cedynia powiększyła swoją flotę o dwa elektryczne wózki widłowe. To kolejne elementy realizacji strategii spółki, w której ekologia i elektromobilność zajmują kluczowe miejsca – napisano.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here