Naga MarketsPiątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Okazuje się, że mimo kryzysu gospodarczego, spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa, sentyment na giełdzie pozostawał dziś względnie optymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 0,25 proc.

  • 11 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w piątek na wartości
  • 9 z 20 spółek z WIG20 traciło w piątek na wartości

JSW liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 aż 11 zyskiwało dziś na wartości a 9 odnotowało spadki. Liderem wzrostów okazała się Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW), której akcje wzrosły w trakcie piątkowego handlu o 7,39 proc.

Po czerwonej stronie tego zestawienia, na szczególną uwagę zasługuje natomiast Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG), którego akcje potaniały o 1,77 proc.

Źródło: Stooq

Global Cosmed SA (GLC) największym wygranym sesji

Na uwagę zasługuje także fakt, że aż 70 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zakończyło piątkową sesję wzrostami. Największą dzienną aprecjację odnotowano na akcjach Global Cosmed. 

Źródło: bossa.pl

JSW odbija od technicznego wsparcia

Spoglądając na notowania JSW zauważymy, że wskutek trwających od 23 lipca br. spadków, rynek pokonał horyzontalne wsparcie w wysokości 18,40 zł i dotarł aż do 15,20 zł, gdzie dziś pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, notowania spółki mogłyby wzrosnąć w okolice 18,40 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZaledwie 5 spółek z GPW podczas piątkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!
Następny artykułDolar zyskuje pod koniec tygodnia do złotego, kurs USD/PLN po 3,7433 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here