Naga MarketsGoogle Trends pokazuje trendy w wyszukiwaniach poszczególnych haseł w internecie. Teraz wyniki wskazują, że w gronie internautów wzrasta zainteresowanie bitcoinem. Pytanie, które zadają sobie chyba wszyscy to to, czy jest to oznaka zmiany trendu także na wykresach giełd i wkrótce czeka nas hossa.


Liczba wyszukiwań słowa kluczowego „bitcoin” osiąga obecnie poziomy, które wyszukiwarka nie rejestrowała od pierwszego tygodnia kwietnia br. Mało tego, obecne wyniki to równowartość ok. 17 procent tych z grudnia 2017 r. Tyle, że wtedy kurs bitcoina mknął po nowej ATH i był w okolicach 20 000 USD, zaś teraz jesteśmy na etapie bessy, a jeden bitcoin kosztuje trochę powyżej 4 000 USD. Wykres Google Trends widać poniżej:

wykres wyszukiwań bitcoin w listopadzie 2018

Afryka szuka BTC

Google Trends pokazuje ciekawe trendy także w kontekście zainteresowania kryptowalutą w poszczególnych krajach. Rekordowe wyniki rejestruje się kolejno w: Nigerii, RPA i Austrii. W USA „bitcoin” znalazł się w top20 najczęściej wyszukiwanych wyrazów.

Czy jest to pierwsza oznaka hossy na giełdach? Nie do końca. Dzisiaj jeszcze zainteresowanie bitcoinem wynika zapewne z bessy i dużego spadku ceny. Cyfrowa moneta trafiła w zeszłym tygodniu też na pierwsze strony gazet i czołówki portali internetowych, ale tematem był spadek jej ceny do poziomu poniżej 4 000 USD. Dokładniejsza analiza pokazała też, że liczba wyszukiwań wzrosła ponad dwukrotnie w dniu, w którym cena spadła do poziomów powyżej 3 000 USD.

Social media prognostykiem kursu?

Zwiększony ruch widać też na forach internetowych i mediach społecznościowych. Może sugerować to, że dno btc na wykresie jest już blisko (lub za nami). Przynajmniej takie zjawisko obserwowano przy poprzednich bańkach spekulacyjnych na kryptowalutach.

Wcześniejsze badanie przeprowadzone przez Willy’ego Woo w 2017 roku pokazało, że trendy wyszukiwania Google są zbieżne z bańkami spekulacyjnymi – zarówno z ATH jak i dnem na wykresie. Okresy niskiej liczby wyszukiwań „bitcoin” historycznie okazały się z perspektywy czasu momentami „boczniaka”, podczas gdy okresy o wyjątkowo wysokiej liczbie wyszukiwań zwykle były powiązane z bańkami i gwałtownymi zmianami cenowymi. Czy tak będzie i tym razem? Zobaczymy wkrótce…


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here