Naga Markets

Byk wygrywa z niedźwiedziem, tak w skrócie można opisać to, co dzieje się aktualnie na rynku akcji. Słabe dane ISM z USA potwierdzają wątek pivotu FED, a dzisiejszy raport NFP może jeszcze bardziej zmotywować kupujących. Zapraszamy na ekspresowe podsumowanie tygodnia na rynkach finansowych okiem T. Piwońskiego, Zarządzającego Solution One.

  • Grudzień to statystycznie najlepszy miesiąc dla szerokiego rynku akcji
  • Hossa przedziera się na rynki, dobre nastroje towarzyszą kupującym 
  • Short squeeze staje się faktem, co to oznacza dla rynków?

Ci, którzy nie wierzyli w powrót hossy, powinni dobrze przemyśleć swoją strategię, gdyż jak wynika ze statystyk, grudzień jest najlepszym miesiącem dla rynku akcji. Ponadto zapowiadana przez FED odwilż już teraz winduje ceny akcji, a niektórzy znów zaczynają mówić o Wielkiej Hossie Pokoleniowej!

– Byk wygrywa z niedźwiedziem. Na indeksach panuje zieleń, a grudzień to statystycznie najlepszy miesiąc dla rynku akcji – mówił w programie ekspert Tomasz Piwoński.

Ponadto już niedługo możemy zobaczyć “Rajd Świętego Mikołaja”, czyli kilkudniowy okres rozpoczynający się zaraz po Bożym Narodzeniu i kończący się w pierwszych dniach stycznia, który obfituje zazwyczaj w wyraźnie wzrosty głównych indeksów.

Kluczowym wydarzeniem pozostają dane z amerykańskiego Departamentu Pracy, czyli odczyt NFP, który poznamy o godz. 14:30. Analitycy zakładają przyrost etatów o 200 tys. w sektorze pozarolniczym i utrzymanie stopy bezrobocia na poziomie 3,7 proc.

Wynik gorszy od konsensusu spowodowałby zatem odpalenie prawdziwej rakiety, a byki otrzymałyby kolejny argument za dalszymi wzrostami.

– Zaczynamy Short squeeze i zapraszamy na pokład! – dodał w programie Piwoński.

Bossa

Zobacz również inne audycje:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs USD/JPY z możliwością dalszej zniżki po spektakularnym rajdzie w tym roku
Następny artykułZwrot na rynku akcji? Marcin Tuszkiewicz komentuje sytuację na giełdzie
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.