Naga Marketsstrefa euroEuropejskie rynki akcji są w piątek nieco stłumione, ale pozostają na drodze do najdłuższej tygodniowej passy wzrostów od listopada 2019 r. Nadzieje na szybkie ożywienie wzrostu gospodarczego zniwelowały wątpliwości co do utrzymujących się obostrzeń w strefie euro. Niemiecki indeks DAX konsoliduje w piątek na historycznych szczytach w okolicach poziomu 15 200.

  • Globalne nastroje na rynkach akcji są wspierane przez zobowiązanie Fed do utrzymania swojej super-luźnej polityki monetarnej
  • Indeks FTSE osiągnął rekordowy poziom, gdy Wielka Brytania stopniowo wychodzi z surowej zimowej blokady
  • W Europie kontynentalnej ożywienie nastąpi w opóźnieniem po drugim kwartale
  • Zyski spółek S&P 500 mają wzrosnąć o 25% w pierwszym kwartale

Europejskie akcje osiągnęły w tym tygodniu serię rekordów

Globalne nastroje na rynkach akcji są wspierane przez zobowiązanie Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych do utrzymania swojej super-luźnej polityki monetarnej, nawet gdy dane pokazały, że największa gospodarka świata wskakuje na wyższe obroty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje w Londynie osiągnęły w tym tygodniu solidne wyniki, a krajowy indeks FTSE osiągnął rekordowy poziom, ponieważ Wielka Brytania stopniowo wychodzi z surowej zimowej blokady.

Od drugiego kwartału można zauważyć wczesne odbicie w gospodarkach Wielkiej Brytanii i USA. W Europie kontynentalnej nastąpi to później w tym roku, a nie w drugim kwartale – napisał Dhaval Joshi, główny strateg w BCA Research.

Inwestorzy skierują uwagę na sezon zysków w USA w przyszłym tygodniu, a zyski spółek S&P 500 mają wzrosnąć o 25% w pierwszym kwartale, zgodnie z szacunkami Refinitiv IBES.

fpmarkets

Indeks DAX wzrasta piąty tydzień z rzędu

Notowania głównego niemieckiego indeksu DAX pomimo konsolidacji pod koniec tygodnia najprawdopodobniej odnotują kolejny tydzień wzrostów. Jeśli tak się stanie będzie to piąta z rzędu świeca wzrostowa podczas gdy kurs pozostaje blisko historycznych maksimów. Dalszy wzrost w przyszłym tygodniu powinien umożliwić test poziomu oporu 15 500. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi poziom 14 800.

Kurs DAX na interwale dziennym, tradingview
Kurs DAX na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złotówki | nasdaq spółki | co to znaczy blik | index dax |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here