Naga MarketsJedną z najgorętszych spółek notowanych na Wall Street jest UnitedHelth Group (UNH.US na platformie xStation5). To największa amerykańska firma świadcząca usługi medyczne – od ubezpieczeń zdrowotnych, po zarządzanie świadczeniami farmaceutycznymi – posiadająca w samych Stanach Zjednoczonych około 70 mln klientów. Od ponad roku notowania koncernu poruszają się w wyraźnym trendzie wzrostowym, choć w ostatnim czasie kupujący utknęli przy psychologicznej barierze.


Po wybiciu z rocznej konsolidacji wypadającej pomiędzy poziomem 111,60 a 123,60 USD byki przeszły do zdecydowanej ofensywy, która to zaprowadziła notowania spółki w stronę 200 USD. Ten okrągły psychologiczny poziom w ostatnich trzech tygodniach skutecznie hamował apetyty kupujących. Może to rodzić pytanie, czy jest to punkt zwrotny kończący trzecią wzrostową falę. Na niższym interwale, czyli D1, widać, że kilka ostatnich świec posiada relatywnie długie górne knoty (wyrysowała się nawet spadająca gwiazda), co może wskazywać na pojawiającą się podaż.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Niemniej takie okresy przejściowej konsolidacji, czy też nawet niewielkiej korekty są dosyć typowe, nawet dla rynków znajdujących się w tak wyraźnej hossie. Dlatego też, jeśli nie dojdzie do cofnięcia poniżej wcześniejszego szczytu, byki powinny utrzymać inicjatywę. Ewentualne zniesienie bariery 200 USD może otwierać drogę na ruch w stronę górnego ograniczenia kanału wznoszącego i być może w tym miejscu zakończy się trzecia fala, co wedle teorii Elliotta powinno dawać nadzieje na przynajmniej jeszcze jeden zryw kupujących.

Analitycy są bardzo optymistycznie nastawieni, co do dalszych notowań spółki UnitedHealth Group. Średnia prognozowana cena za 12 miesięcy wynosi ponad 214 USD, czyli o około 8% więcej niż wynika to z obecnej wyceny rynkowej. Ponadto warto zauważyć, że 95% opinii to rekomendacje kupna. Tylko jeden dom maklerski zaleca sprzedaż walorów UnitedHealth.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here