Naga MarketsKurs dolara (USD/CNY) najwyżej w tym roku. Trump przygotowuje na Chiny coś "bardzo mocnego"Stany Zjednoczone mają poświadczyć autonomiczny status Hongkongu, jednakże w obecnych okolicznościach wątpliwe jest, czy w ogóle do tego dojdzie. Administracja Trumpa przygotowuję bowiem szereg sankcji na Chiny w związku z wprowadzeniem przez Pekin polityki bezpieczeństwa w Hongkongu. Obie strony sporu mają sporo do stracenia. Kurs dolara do juna zbliża się dziś do poziomu 7,16 CNY.

  • Stany Zjednoczone rozważają sankcje na Chiny
  • Donald Trump powiedział, że decyzje poznamy do końca tygodnia
  • Ważą się losy Hongkongu jako autonomii
  • Kurs dolara do juana kontrolują dziś kupujący

USA rozważają szereg sankcji na Chiny

Zaznajomione ze sprawą źródła wskazują, że Stany Zjednoczone przygotowują szereg sankcji mających na celu ukaranie Chin za działania podejmowane w Hongkongu. Mówi się o wprowadzeniu kontroli transakcji i zamrożeniu aktywów chińskich urzędników i przedsiębiorstw przez Departament Skarbu. Sankcje mogą także dotknąć partyjnych urzędników z Pekinu poprzez wprowadzenie ograniczeń wizowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na razie nie podjęto jeszcze żadnej decyzji. Donald Trump powiedział jednak, że usłyszymy o podjętych działaniach przed końcem tygodnia i będzie to coś “bardzo mocnego”.

Ważą się także losy specjalnego statusu Hongkongu jako autonomii. Stany Zjednoczone, zgodnie z amerykańską ustawą o polityce USA-Hongkong z 1992 roku zgodziły się traktować miasto jako w pełni autonomiczne w kwestiach handlowych i gospodarczych. Dzięki temu podlega ono m.in. zwolnieniu z taryf nałożonych na Chiny i może importować niektóre wrażliwe technologie.

Wyższy urzędnik administracji Trumpa powiedział, że w obecnych okolicznościach wątpliwe jest, by USA mogły poświadczyć autonomię Hongkongu. Uderzyłoby to jednak w same Stany Zjednoczone, których setki firm posiada swoje siedziby właśnie w Hongkongu.

Kurs dolara do juana rośnie o 0,3 proc.

W trakcie dwóch ostatnich sesji, notowania dolara do juana pozostawały w zakresie piątkowego handlu. Dziś jednak następuje wybicie w górę z tej dwudniowej konsolidacji i wydaje się, że cena przetestuje dziś poziom 7,16 CNY.

Wykres dzienny pary walutowej USD/CNY

W przypadku kontynuacji wzrostów, kluczowym celem będzie strefa oporu w obrębie poziomu 7,18 skupiająca ubiegłoroczne maksima.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here