Naga MarketsHongkong będzie regulował wszystkie platformy handlu kryptowalutami działające na jego terytorium – przekazał we wtorek lokalny organ nadzorujący rynki.

  • Władze Hongkongu rozpoczynają proces regulacji rynku giełd kryptowalut.
  • W mieście działa sporo giełd z tego rynku. 

Hongkong reguluje rynek giełd BTC

Regulatorzy finansowi na całym świecie wciąż oceniają, czy i jak powinno się regulować branżę kryptowalut. Ochrona inwestorów i zapobieganie praniu pieniędzy stanowią największe obawy w tym zakresie.

Inne centra finansowe w Azji, takie jak Japonia i Singapur, mają już swoje systemy licencjonowania, które wymagają rejestracji wszystkich platform handlu kryptowalutami.

Z kolei w zeszłym roku Komisja Papierów Wartościowych i Futures Hongkongu (SFC) wprowadziła ramy regulacyjne dla platform handlu kryptowalutami, ale były one ograniczone do tych platform, które handlowały aktywami oficjalnie sklasyfikowanymi jako zabezpieczenie, a nie tokeny czy kryptowaluty takie jak BTC.

Jest to istotne ograniczenie, ponieważ w obecnych ramach prawnych, jeśli operator platformy jest naprawdę zdeterminowany, aby działać całkowicie poza radarem regulacyjnym, może to zrobić po prostu upewniając się, że jego aktywa kryptograficzne będące przedmiotem obrotu nie mieszczą się w prawnej definicji zabezpieczenia – twierdzi Ashley Alder, dyrektor generalna SFC.

Zmiany, zmiany, zmiany…

W związku z tym rząd Hongkongu dzisiaj zaproponuje nowy system licencjonowania giełd w ramach swoich przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy, wymagając od wszystkich platform handlu kryptowalutami, które działają w mieście, o ubieganie się o licencję SFC. Potwierdziła już to sama Alder.

W Hongkongu działają zaś dziesiątki giełd kryptowalut, w tym niektóre z największych na świecie, choć wiele z nich zdecydowało się nie ubiegać się o licencję w ramach istniejącego systemu.

SFC nie wydało jeszcze zresztą pełnej licencji żadnej giełdzie, ale zasadniczo zgodziło się wydać licencję firmie kryptowalutowej OSL Digital Securities, jednostce grupy BC 0863.HK wspieranej przez Fidelity, o czym poinformowano jeszcze w sierpniu.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here