Naga MarketsHonda raportuje pierwszą stratę od czterech latInwestorzy i ekonomiści często wskazują, że jedną z branż, która jako pierwsza odczuwa skutki kryzysu jest branża motoryzacyjna. Podobna sytuacja ma miejsce również obecnie, gdy z powodu pandemii zamknięte zostały niemal całe gospodarki. Społeczeństwo bojąc się o swoje zatrudnienie niemal z dnia na dzień zmieniło swoje plany zakupowe, co przyczyniło się do wręcz skokowego spadku sprzedaży samochodów.

  • Branża motoryzacyjna odczuwa skutki kryzysu
  • Honda raportuje pierwszą stratę od czterech lat
  • Sprzedaż pojazdów może spaść w 2020 r. nawet o jedną trzecią

Kryzys uderza w branże motoryzacyjną

Honda Motor Co poinformowała we wtorek, że z powodu kryzysu spółka odnotowała pierwszą od czterech lat stratę z działalności operacyjnej. Z powodu niepewności co do długoterminowego wpływu koronaawirusa na globalny popyt na samochody spółka wstrzymała się także z publikacją prognoz wyników za bieżący rok.

– Trudno jest rozsądnie obliczyć wpływ COVID-19. Wydamy prognozę, kiedy będziemy mogli – powiedział wiceprezes wykonawczy Seiji Kuraishi podczas konferencji prasowej.

Mimo, że wielu światowych producentów zaczęło już stopniowo wznawiać działalność w swoich zakładach samochodowych, to jednak wciąż stoją oni w obliczu słabego popytu. Obawy o utratę pracy i globalne spowolnienie gospodarcze obciążają bowiem wydatki konsumpcyjne sporej części społeczeństwa.

CMC
Koszyki akcji - transakcje na wielu sektorach jednocześnie. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

W ciagu trzech miesięcy, od stycznia do marca 2020 r. Honda odnotowała 28% spadek sprzedaży pojazdów, co przełożyło się na stratę operacyjną w wysokości 5,2 mld jenów. Warto zwrócić uwagę, że jest to pierwsza od czterech lat kwartalna strata japońskiego producenta.

Niektórzy analitycy uważają, że globalna sprzedaż pojazdów może w tym roku spaść aż o jedną trzecią, co stanowi znacznie gwałtowniejszy spadek niż 11% odnotowane podczas poprzedniego kryzysu finansowego sprzed ponad dekady.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBudimex ma umowę na odcinek drogi S7 Modlin-Czosnów za 598,8 mln zł
Następny artykułLogitech osiągnął rekordowe przychody w I kw. br. Wszystko dzięki pracy zdalnej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here