Naga MarketsHolo4Labs, technologiczna spółka oferująca rozwiązanie Mixed Reality dla branży laboratoryjnej ukierunkowane na redukcję błędów popełnianych podczas wykonywania badań, digitalizację, wzrost bezpieczeństwa i możliwość pracy zdalnej, zapowiada start kampanii crowdfundingowej na platformie Smartfunds.

Holo4Labs planuje start kampanii crowdfundingowej

Spółka planuje pozyskać min. 0,8 mln zł, dedykowanych skalowaniu produktu na rynkach zagranicznych i wprowadzeniu kolejnych funkcji oraz zastosowań zwiększających potencjał komercyjny. Produkt będący odpowiedzią na przyspieszone przez pandemię trendy rynkowe, współpraca ze światowymi partnerami (Thermo Fisher Scientific, Microsoft), zdywersyfikowane kanały sprzedaży oraz wsparcie głównego udziałowca – technologicznej grupy TenderHut, to czynniki budujące potencjał rynkowy Holo4Labs w branży rozwiązań laboratoryjnych.

Produktem Holo4Labs jest innowacyjne oprogramowanie laboratoryjne bazujące na goglach rozszerzonej rzeczywistości Microsoft HoloLens 2 zintegrowanych z oprogramowaniem Thermo Scientific™ SampleManager LIMS™ software (Laboratory Information Management System) – systemem do zarządzania informacjami i procesami operacyjnymi w laboratoriach. Rozwiązanie wspiera codzienną pracę laboranta, który w goglach pracuje na hologramach i ekranach wyświetlanych przed oczami, zachowując przy tym wolne ręce do obsługi sprzętów badawczych. Holo4Labs pomaga niwelować błędy podczas wykonywania procedur (np. prowadząc inżyniera przez kolejne, skomplikowane kroki procedur badawczych), digitalizuje procesy w laboratoriach (m.in. pozwala odejść od notatek papierowych i analogowych archiwów, umożliwia wprowadzanie danych do systemu przy pomocy komend głosowych), jak też wspiera zdalną pracę członków zespołów (np. umożliwiając jednoczesną pracę laborantów nad tym samym projektem z różnych lokalizacji). Ponadto wszystkie procesy mogą być na bieżąco dokumentowane w formie wideo, co znacząco ułatwia audyt i nadzór szczególnie wrażliwych projektów badawczych na niebezpiecznych substancjach.

Nasze rozwiązanie efektywnie odpowiada na obecne i przyszłe wyzwania laboratoriów na całym świecie. Laborant może m.in. w łatwy sposób kontrolować procesy laboratoryjne za pomocą komend głosowych lub gestów, wskazując na hologramy z określonymi funkcjami wyświetlanymi przez gogle Microsoft HoloLens. Produkt digitalizując pracę, umożliwia odejście od notatników papierowych, zmniejsza ryzyko popełnienia błędu, wskazuje na potencjalne zagrożenia, a wreszcie oszczędza czas podczas wykonywania badań
i poprawia bezpieczeństwo laborantów –
mówi Przemysław Budnicki, Prezes Zarządu Holo4Labs.

Spółka operuje na rynkach rozszerzonej rzeczywistości (AR) oraz rzeczywistości mieszanej (MR). Technologie te w odróżnieniu od popularnej rzeczywistości wirtualnej (VR) nakładają hologramy na otoczenie użytkownika i prezentują mu przed oczami wszystkie dane na jednej nieskończonej wirtualnej przestrzeni 3D. Według danych Allied Market Research, prognozowany CAGR wartości rynku MR w latach 2017-2024 przekracza 75 proc. i zakłada wzrost do 5,4 mld USD w skali świata.

Holo4Labs powstało jako start-up w korporacji, w Grupie TenderHut, z której następnie zostało wydzielone jako samodzielny podmiot, tzw. corp-up. Po kilku latach pracy i osiągnięciu kolejnych etapów milowych w rozwoju Holo4Labs, zdecydowaliśmy o wyjściu na rynek crowdfundingu i dywersyfikację struktury udziałowej. W naszej ocenie podjęliśmy tę decyzję w adekwatnym momencie: z jednej strony dysponujemy już produktem spełniającym główne założenia technologiczne, gotowym do komercjalizacji. Z drugiej, naszą intencją jest budowa niezależnego podmiotu i uwolnienie wartości rozwiązania. Wstępne, dotychczas obserwowane, zainteresowanie inwestorów gotowych wesprzeć nas w realizacji zakładanych planów utwierdza nas o słuszności takiego kroku – uzupełnia Przemysław Budnicki.

Partnerami Spółki we wdrażaniu technologii są Microsoft, Thermo Fisher Scientific i Grupa TenderHut, z której wywodzi się Holo4Labs. Partnerzy wspierają Holo4Labs w rozwoju globalnych kanałów sprzedaży oraz budowie wartości produktu i technologii. Główny partner biznesowy, notowany na NASDAQ Thermo Fisher Scientific, wdrożył swoje oprogramowanie LIMS w około 2000 firmach na całym świecie (26 proc. obecnych wdrożeń takich systemów – jest to lider tej branży). Thermo Fisher Scientific wprowadziło produkt Holo4Labs do swojej oferty i rekomenduje rozwiązanie zarówno do obecnych, jak i przyszłych klientów.

Należy zauważyć, że rozwiązanie Holo4Labs jest dedykowane całej branży laboratoryjnej – począwszy od sektora zdrowotnego, farmaceutycznego, poprzez sektor przemysłowy (m.in. chemia, paliwa, przemysł ciężki), spożywczy i biobanki. Na świecie operuje ponad 800 tysięcy laboratoriów – naszych docelowych klientów. W niedługim czasie duża część z nich przejdzie transformację cyfrową i my jesteśmy przygotowani, aby pomóc im w tej zmianie – podsumowuje Prezes Zarządu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAlior Bank nabył 100% akcji Ruchu za 1 zł
Następny artykułKurs euro po okresie mocnej zwyżki. Czy EBC zaskoczy inwestorów na EUR/USD?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here