Naga MarketsDe Nederlandsche BankHolenderski Bank Centralny ogłosił dziś (wtorek, 3 wrzesnia 2019 roku), że na mocy piątej europejskiej dyrektywy w sprawie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, która weszła w życie w lipcu, musi rozpocząć nadzorowanie spółek związanych z kryptowalutami, w tym firm specjalizujących się w obrocie aktywami cyfrowymi oraz dostawców portfeli. 


Giełdy i dostawcy portfeli pod lupą regulatora

W związku z tym, firmy oferujące usługi wymiany cyfrowych aktywów na “tradycyjne pieniądze” (fiat) są teraz zmuszone do zarejestrowania się w De Nederlandsche Bank (DNB). Mimo, że mają na to czas do 10 stycznia 2020 r., to jednak zaleca się im jak najszybsze skontaktowanie się z DNB.

– Mówiąc konkretnie, firmy oferujące usługi wymiany między kryptowalutami i zwykłymi pieniędzmi oraz dostawcy portfeli kryptowalutowych muszą zarejestrować się w De Nederlandsche Bank… Kryptowaluty są podatne na przestępstwa finansowe, dlatego tak ważne jest ustanowienie teraz nadzoru nad integralnością – czytamy opublikowany dziś komunikacie DNB.

Oprócz żądania rejestracji samych spółek zajmujących się obrotem kryptowalutami, DNB “oceni” także członków zarządu i niektórych akcjonariuszy, którzy będą musieli wykazać, że ich procesy są wystarczająco solidne, aby zapobiec praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

– Po zarejestrowaniu firmy i dokonaniu oceny członków zarządu i innych osób odpowiedzialnych za wyznaczanie kierunków polityki, będziemy monitorować, czy jest ona zgodna z zasadami dotyczącymi prania brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu. Firmy, które się nie zarejestrują, nie będą już mogły świadczyć usług wymiany kryptograficznej i udostępniać portfeli – oświadczył DNB.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: USD/JPY, EUR/AUD, GBP/NZD
Następny artykułCD Projekt zaskakuje, targi Gamescom i urodziny Buffeta – wywiad z Albertem Rokickim [Longterm]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here