Naga Marketsczaszka i zapalony papierosHolenderski Bank Centralny, De Nederlandsche Bank, chce regulować firmy kryptowalutowe, wymagając od nich uzyskania licencji, aby mogli działać legalnie pod obowiązującym prawem finansowym. Wszystko za sprawą anonimowości rynku kryptowalutowego, który coraz częściej jest wykorzystywany do prania brudnych pieniędzy.


Holandia rozpoczyna walkę z kryptowalutową cyber-przestępczością

Bank twierdzi, że podjęte środki zapobiegną praniu pieniędzy i wykorzystaniu kryptowalut w celu finansowania terroryzmu. Aby zakwalifikować się do licencji, firmy kryptowalutowe będą musiały zgłaszać “nietypowe transakcje” i wiedzieć dokładnie, kim są ich klienci. Holenderski bank zaznaczył, że rozporządzenie jest konieczne, ponieważ zdecentralizowany, anonimowy charakter rynku krypto sprawia, że ​​jest on idealnym celem dla zorganizowanych grup przestępczych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według jednego z dochodzeń, ponad 88 milionów dolarów zostało wypranych na 46 giełdach krypto na całym świecie w ciągu tylko dwóch ostatnich lat.

Zobacz również: Harvard: Bitcoin (BTC) to tylko “kupon na loterię”

Powodów dla regulowania rynku krypto jest znacznie więcej

W kwietniu Amerykański Departament Sprawiedliwości zamknął internetową stronę Backpage, które reklamowała usługi matrymonialne używając płatności kryptowalutowych. Firma została oskarżona o wypranie kilku milionów dolarów promując m.in. prostytucję nieletnich.

– Backpage wyprał brudne pieniądze dzięki kryptowalutom – twierdzi Departament Sprawiedliwości. Z czasem Backpage wykorzystywał firmy takie jak Coinbase, GoCoin, Paxful, Kraken i Crypto Capital, aby otrzymywać płatności od klientów i/lub przekazywać pieniądze za pośrednictwem kont stron trzecich – napisano w oświadczeniu.

pranie pieniędzyJak informowaliśmy w lipcu, Urząd Skarbowy Stanów Zjednoczonych (IRS) rozpoczął współpracę z organami odpowiedzialnymi za ściągalność podatków w czterech innych krajach. Wspólnie utworzona została międzynarodowa grupa zadaniowa, która miała za zadanie zająć się walką z przestępstwami na rynku kryptowalut.

John Williams, CEO Banku Rezerw Federalnych w Nowym Jorku, twierdzi, że rosnące problemy kryptowalutowe na tle finansowym stanowią główny czynnik zniechęcający do masowej adopcji.

invest

Zobacz również: Drastyczne spadki dochodów z koparek kryptowalutowych do zaledwie $6 mln

– Konfiguracja systemu finansowego umożliwiająca adopcję kryptowalut jest obecnie zbyt problematyczna. Ten młody rynek boryka się z oszustwami, problemami z praniem pieniędzy i finansowaniem terroru – zaznaczył Williams.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here