Naga MarketsHolding Warrena Buffetta z olbrzymim wzrostem zysku netto w III kw. 2020 r.Warren Buffett ma ostatnio powody do zadowolenia. Kontrolowany przez niego konglomerat Berkshire Hathaway osiągnął zdumiewająco wysoki wzrost zysku netto w III kw. 2020 r. pomimo bardzo trudnego okresu dla światowej i amerykańskiej gospodarki.

  • Berkshire Hathaway jest właścicielem ponad 90 spółek, w tym m.in. Geico czy linii kolejowych BNSF.
  • Holding ma duże udziały w Coca-Coli, Moody’s czy American Express.
  • Od wielu lat szefem grupy jest legendarny inwestor Warren Buffett

Berkshire Hathaway: zysk netto o 82% w górę w III kw.

Berkshire Hathaway w sobotę ogłosiło, że w III kw. 2020 r. grupa osiągnęła aż 30,1 mld dol. zysku netto. To aż o 82% więcej niż 16,5 mld dol dol. w analogicznym okresie rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Holding Warrena Buffetta z olbrzymim wzrostem zysku netto w III kw. 2020 r.
Notowania Berkshire Hathaway. Źródło: stooq.pl

Tak olbrzymi wzrost zysku netto w trudnym okresie pandemii, w którym zagrożone upadkiem jest wiele przedsiębiorstw jest w głównej mierze zasługą rewaluacji portfela inwestycyjnego Berkshire. Konglomerat kontrolowany przez samego Warrena Buffeta zwiększył zysk netto w aż tak dużym stopniu dzięki wzrostowi wartości posiadanych akcji o łącznie 24,8 mld dol. Berkshire posiada bowiem spore udziały m.in. w Apple Inc. czy Bank of America.

Zobacz również: S&P 500: kontrakty terminowe na indeks w górę po zwycięstwie Joe Bidena

fpmarkets

Buffett wielokrotnie podkreślał, że lepszym wskaźnikiem tego jak w danym kwartale radził sobie holding jest wynik zysku operacyjnego z uwagi na to, że nie uwzględnia on inwestycji w akcje, które cechują się sporą zmiennością.

Zysk operacyjny Berkshire spadł aż o 32% do zaledwie 5,49 mld dol. Rok temu holding wykazał 8,07 mld dol. w tej kategorii.

Przychody natomiast spadły o skromne 3% w III kw. do 63,02 mld dol. Zdaniem wielu analityków jest to bardzo dobra informacja biorąc pod uwagę trudne czasy dla amerykańskiej gospodarki.

Berkshire odkupiło także akcje własne o wartości ponad 9 mld dol. w III w. 2020 roku. To niemal dwa razy więcej niż poprzednia rekordowa wartość skupu w wysokości 5,1 mld dol. osiągnięta w II kw. 2020 r.

Grupa Warrena Buffetta nadal posiada olbrzymie ilości gotówki. Pod koniec III kw. 2020 r. było to aż ponad 145 mld dol.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here