Naga MarketsHolandia: konsorcjum firm uruchomiło właśnie inicjatywę „Tech against Corona”. Uczestniczące w niej spółki zapewnią rządowi swobodny dostęp do innowacyjnych technologii, które można wykorzystać w walce z COVID-19.

Tymlez, holenderska firma zajmująca się technologią rozproszonych ksiąg rachunkowych (DLT), jest jedną z ponad 10 firm, które swobodnie świadczą swoje usługi i technologie rządowi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Holandia i blockchain idą na wojnę z wirusem z Wuhan!

Tymlez zaoferowało rządowi swoją platformę blockchain jako technologię, która może pomóc w „modelowaniu ekosystemu towarów medycznych za pomocą platformy dopasowanej do podaży i popytu”.

Blockchain firmy zostanie wykorzystany do zapewnienia przejrzystości w całym łańcuchu dostaw – zapobiegając tym samym wszelkim nieprawidłowościom, które mogą zaistnieć w czasie epidemii.

Inne firmy, które uczestniczą w tej inicjatywie to np. spółki z rynku cyberbezpieczeństwa, Cybersprint, która już teraz świadczy usługi dot. bezpieczeństwa dla kilku szpitali. Ponadto w inicjatywę zaangażowała się firma zajmująca się ochroną informacji, Taxion, która będzie “swobodnie administrować systemami online w celu organizacji [prac] wolontariuszy” oraz firma informatyczna Compumatica, która będzie zajmować się i poprawiać połączenia internetowe pracowników domowych pracujących w kluczowych sektorach usług.

Ponadto holenderska firma telekomunikacyjna, KPN, będzie partnerem Microsoftu i ma zapewnić systemy komputerowe w ramach inicjatywy.

Holenderski Czerwony Krzyż przyjmuje darowizny bitcoinie

To nie wszystko. Okazuje się, że Holenderski Czerwony Krzyż przyjmuje z kolei darowizny w bitcoinie (BTC). Te także mają zostać potem wydane na walkę z COVID-19 w Holandii.

Włoski Czerwony Krzyż również skorzystał z kryptowalut – zebrał prawie 20 000 USD w BTC na zakup materiałów medycznych, w tym zaawansowanego stanowiska medycznego do leczenia koronawirusa.

Jak widać blockchain i kryptowaluty pokazują w czasie pandemii swoje jasne oblicze. Po raz kolejny widać, że to narzędzia i to, do czego zostaną użyte nadaje im znaczenia.

Jednocześnie w ostatnich dniach społeczeństwa na całym globie ostrzegł Edward Snowden. Uważa, że niektóre nowoczesne technologie mogą pomagać rządom w inwigilacji, zaś wprowadzane teraz niebezpieczne dla naszych wolności przepisy pozostaną z nami na dłużej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here