Naga MarketsBitcoin ccChoć już udowodniono, że Bitcoin jest bardziej skorelowany z notowaniami amerykańskiego indeksu S&P500 niż z ceną złota, to jednak wiele osób traktuje BTC jako długoterminową inwestycję, a nie jedynie chwilową spekulację. Według najnowszych danych śledzących zachowanie inwestorów, każdego dnia przybywa około 75 tys. BTC lokowanych jako długoterminowe inwestycje.

  • HODLerzy zwiększają swoje pozycje
  • Kryzys przyczynił się do powstania promocji wiosennej na rynku kryptowalut
  • Halving doprowadzi do wzrostu ceny BTC?

Cena BTC wzrosła o ponad 100%

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że w przestrzeni drugiej połowy lutego i pierwszej połowy marca br. cena BTC osunęła się o ponad 6 650 USD, co stanowiło ponad 63%. Mimo, że Bitcoin wciąż notowany jest zauważalnie niżej niż choćby na początku lutego, to jednak od marcowych dołków zyskał on już ponad 100%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestorzy szturmują giełdy kryptowalut

Aprecjacja to sprawia, że coraz więcej osób zaczyna interesować się kryptowalutami. Już wczoraj informowaliśmy bowiem, że popularne giełdy kryptowalut odnotowały w ostatnim czasie dwucyfrowe wzrosty nowych rejestracji. W przypadku platformy Kraken było to dokładnie 83%.

Wzrosła jednak nie tylko liczba nowych użytkowników, lecz także ilość środków przeznaczanych na zakup kryptowalut. Według danych Glassnode, HODLerzy wykorzystują obecną przecenę do zakupu monet po cenie, którą uważają za okazyjną. W ten sposób inwestorzy długoterminowy dokonują zakupu 75 tys. BTC każdego dnia.

Halving lekiem na spadki BTC?

Nie zamierzają oni jednak sprzedawać swoich kryptowalut w najbliższym czasie. Wiele osób wciąż liczy bowiem, że zbliżający się wielkimi krokami halving BTC przyczyni się do znacznej aprecjacji ceny najstarszej z walut wirtualnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułApator ocenia, że realizacja celów na 2020 r. jest zagrożona
Następny artykułBM mBank: Grupy Azoty z obniżoną rekomendacją. Spółka z szansą na szybką realizację poziomu docelowego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here