Naga MarketsOstatnia fala wzrostowa bitciona (BTC) to kusząca propozycja sprzedaży BTC z 3-krotnym zyskiem. Jednak inwestorzy, którzy kupili w listopadzie zeszłego roku nadal są zdeterminowani, aby „hodlować”, sugerują dane. Zgodnie z metryką Hodl Waves, wirtualne monety, które ostatnio zmieniały właścicieli w ciągu ostatnich sześciu do 12 miesięcy, stanowią obecnie największą część podaży BTC. Kurs BTC/USD konsoliduje w piątek w okolicach 57 000 USD.

Bitcoin (BTC): Determinacja inwestorów pozostaje niezmiennie bycza

Pomimo silnych wzrostów i równie silnych korekt bitcoina w 2021 roku, ci, którzy weszli na rynek lub zwiększyli swoje pozycje w listopadzie 2020 lub później, odmawiają obecnie sprzedaży. Hodl Waves, który śledzi rozkład transakcji (UTXO) pokazuje, że podaż kontrolowana przez „hodlujących” od 6 do 12 miesięcy wzrosła — z 8,7% na początku czerwca do 21,4% w listopadzie 17.W tym samym czasie liczba monet przechowywanych od wielu lat spadła tylko nieznacznie, co podkreśla, że ​​miała miejsce skromna sprzedaż i że, z wyjątkiem grupy od sześciu do 12 miesięcy, determinacja inwestorów pozostaje niezmiennie bycza.

Wykres “uśpionych” adresów BTC z podziałem na okresy. Źródło: Unchained Capital

Dane podkreślają przypuszczenia, że niewielu właścicieli BTC zamierza sprzedawać po obecnych cenach. Jednak dystrybucja monet przez posiadaczy długoterminowych — klasyczna cecha faz szczytu hossy — już się rozpoczęła. Ostatni raz miało to miejsce również w listopadzie ubiegłego roku.

Jak zauważył w tym tygodniu analityk sieciowy William Clemente, niskie przepływy w stanie uśpienia wskazują, że wiele „starych” monet BTC pozostaje na niezmienionym miejscu.

Widząc obecnie tak niski przepływ w stanie uśpienia, oznacza to, że starsze monety pozostają nadal uśpione. Ten rynek byka bitcoina wciąż ma wiele do zrobienia zgodnie z metryką – dodał w środowych komentarzach na Twitterze.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here