HODLerzy Bitcoina kontrolują obecnie 14,599 mln BTC, zgodnie z danymi od Glassnode. W ciągu ostatnich 7 dni ich łączne całkowite saldo zostało zwiększone o 43 949 Bitcoinów. Mianem długoterminowych posiadaczy czołowej kryptowaluty określa się adresy, do których BTC były przypisane dłużej niż 155 dni.
- HODLerzy Bitcoina kontrolują łącznie ponad 14,599 mln BTC, według danych pochodzących od Glassnode. Jest to około 75% podaży BTC dostępnej w obiegu
- Zmienność cenowa na wykresie BTC spadła przy tym do bardzo niskich poziomów. Znany analityk sugeruje, iż jest to “okres kaca po bessie”, który może być również czasem na ponowną akumulację tej wirtualnej waluty
- Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl
- Partnerem artykułu jest broker Capital.com. Sprawdź jego ofertę i handluj akcjami, kryptowalutami oraz innymi instrumentami w formie CFD!
HODLerzy zgromadzili 75% podaży BTC dostępnej w obiegu
Długoterminowi inwestorzy Bitcoina kontrolują obecnie rekordowe 14,599 mln monet BTC. W obiegu dostępnych jest aktualnie ponad 19,5 mln BTC. Wszystkich wydobytych Bitcoinów nie będzie z kolei więcej niż 21 mln BTC.
W ciągu ostatniego tygodnia całkowite saldo HODLerów największej z kryptowalut zwiększyło się o 43 949 Bitcoinów. Tego typu inwestorzy zwykle trzymają swoje kryptowalutowe aktywa przez dłuższy czas, aby czerpać zyski ze wzrostu ich wartości w przyszłości.
New All-time-high for #Bitcoin Long-Term Holder supply 🔵, now at 14.59M $BTC (75% of circulating).
A suite of essential Long/Short-Term Holder tools are available for Advanced @glassnode members to track HODLers vs Speculators in this dashboard 👇https://t.co/ZyvUI9zL12 pic.twitter.com/83sLGQbtT5
— _Checkɱate 🔑⚡🌋☢️🛢️ (@_Checkmatey_) August 7, 2023
Duża ilość osób HODLujących BTC może wskazywać na rosnące przekonanie o potencjale największej z wirtualnych walut. Wiele osób postrzega ją również, jako środek pozwalający na przenoszenie wartości kapitału w czasie.
Zmienność na Bitcoinie historycznie niska
W ostatnim czasie największa z kryptowalut handlowała bokiem. Okazuje się, iż jej zrealizowana zmienność spadła do historycznych minimów. Zjawisko to jest zwykle widoczne w okresach po bessie, kiedy inwestorzy przystępują do ponownej akumulacji BTC.
Choć zmiany cenowe na wykresie Bitcoina były niewielkie w ostatnich tygodniach, należy zauważyć, że od styczniowego dołka w wysokości 16,5 tys. dol. kurs BTC wzrósł aż o 75%. Aktualnie za kryptowalutę tę trzeba zapłacić nieco ponad 29,2 tys. dol. Nastroje panujące wśród jej inwestorów pozostają neutralne.
Autor poleca również:
- Binance stawia na algorytmiczne stablecoiny
- USA znów chcą wyciągnąć pieniądze od branży kryptowalut. Teraz opodatkowano staking!
- Ethereum skończyło 8 lat! Ciekawostki dotyczące początków projektu
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >> |