Naga Markets

HODLerzy Bitcoina kontrolują obecnie 14,599 mln BTC, zgodnie z danymi od Glassnode. W ciągu ostatnich 7 dni ich łączne całkowite saldo zostało zwiększone o 43 949 Bitcoinów. Mianem długoterminowych posiadaczy czołowej kryptowaluty określa się adresy, do których BTC były przypisane dłużej niż 155 dni. 

HODLerzy zgromadzili 75% podaży BTC dostępnej w obiegu

Długoterminowi inwestorzy Bitcoina kontrolują obecnie rekordowe  14,599 mln monet BTC. W obiegu dostępnych jest aktualnie ponad 19,5 mln BTC. Wszystkich wydobytych Bitcoinów nie będzie z kolei więcej niż 21 mln BTC. W ciągu ostatniego tygodnia całkowite saldo HODLerów największej z kryptowalut zwiększyło się o 43 949 Bitcoinów. Tego typu inwestorzy zwykle trzymają swoje kryptowalutowe aktywa przez dłuższy czas, aby czerpać zyski ze wzrostu ich wartości w przyszłości. 

Duża ilość osób HODLujących BTC może wskazywać na rosnące przekonanie o potencjale największej z wirtualnych walut. Wiele osób postrzega ją również, jako środek pozwalający na przenoszenie wartości kapitału w czasie. 

Zmienność na Bitcoinie historycznie niska

W ostatnim czasie największa z kryptowalut handlowała bokiem. Okazuje się, iż jej zrealizowana zmienność spadła do historycznych minimów. Zjawisko to jest zwykle widoczne w okresach po bessie, kiedy inwestorzy przystępują do ponownej akumulacji BTC. 

Choć zmiany cenowe na wykresie Bitcoina były niewielkie w ostatnich tygodniach, należy zauważyć, że od styczniowego dołka w wysokości 16,5 tys. dol. kurs BTC wzrósł aż o 75%. Aktualnie za kryptowalutę tę trzeba zapłacić nieco ponad 29,2 tys. dol. Nastroje panujące wśród jej inwestorów pozostają neutralne.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.