Naga MarketsHODL-erzy skupują obecny dołek na bitcoinie (BTC), pokazują dane on-chainW niemal pełnej opozycji do panicznej sprzedaży przez nowych graczy, długoterminowi posiadacze bitcoina (BTC) skupują spadki i gromadzą tańsze monety. Podczas gdy liczba adresów z jakimkolwiek saldem w BTC spadła podczas tej korekty, to liczba aktywnych akumulujących podmiotów wzrosła o 1,1% od ostatniego minimum cenowego. Adresy takowe definiowane jako te, które zrealizowały co najmniej dwie transakcje przychodzące, ale nigdy nie wydały żadnych monet, wyjaśnia platforma analityczna on-chain Glassnode, w swoim najnowszym raporcie.

  • Ponad 1 mln krótkoterminowych posiadaczy BTC wypadł z rynku, długoterminowy HODL-erzy decydują się natomiast na skupowanie dołków
  • Glassnode zauważył wzmożoną aktywność zakupową w okolicach obecnego dołka (okolice 42 tys. dol.)

Bitcoin przyciąga kupujących dzięki krótkoterminowej wyprzedaży

Podaż utrzymywana przez posiadaczy długoterminowych (w skrócie LTH) powróciła do trybu akumulacji, co ponownie przypomina szczyt z 2017 roku. Wykres długoterminowej podaży w dużej mierze odzwierciedla kupujących, którzy nabyli monety pod koniec 2020 na początku 2021 i nie wydali swoich monet. Ponieważ podaż LTH zaczyna rosnąć, wskazuje to, że ilość monet dojrzewających po 5 miesiącach spoczynku, przewyższa ilość starych monet, które są wydawane w celu realizacji zysków.

Te artykuły również Cię zainteresują
Liczba adresów akumulujących bitcoina. Źródło: Glassnode

Obecna podaż LTH jest o ponad 2,4M BTC (o około 8%) większa niż była w szczycie z 2017 roku. Wskazuje to, że duży wolumen monet przeniósł i pozostaje w zimnych portfelach.

Łączna podaż bitcoina w rękach długoterminowych posiadaczy. Źródło: Glassnode

Ogólnie rzecz biorąc, rynek bitcoina znajduje się w historycznie znaczącej korekcie. Istnieją silne sygnały, że posiadacze krótkoterminowi prowadzą paniczną wyprzedaż, jednak posiadacze długoterminowi wkraczają do akcji i skupują obecny dołek (od okolic 42 tys. dol.), a ich zaufanie jest w dużej mierze niezachwiane.

Podobna sytuacja miała miejsce pod koniec lutego, kiedy BTC chwilowo osuwał się do poziomu 43 tys. dol. Wówczas również długoterminowi gracze skupowali dołki, a notowania odbijały w kierunku historycznych maksimów powyżej poziomu 60 tys. dol.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wig20 notowania | giełda akcje | Dolar kanadyjski kurs | dyskusja na temat kursu btc | echo investment akcje |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here